42-letnia księżna Walii pozostawała w dużej mierze poza zasięgiem opinii publicznej od czasu ujawnienia diagnozy w nagranym wcześniej wideo w marcu.

Księżna dzielnie znosi terapię. Przyjaciel rodziny opisuje aktualny stan jej zdrowia

Wygląda jednak na to, że czas spędzony z dala od opinii publicznej był dla niej dobry, ponieważ przebieg chemioterapii zapobiegawczej podobno zakończył się sukcesem.

Według nowych doniesień Kate Middleton w ostatnich tygodniach "wychodzi na prostą" w leczeniu raka i czuje się znacznie lepiej.

"To była wielka ulga, że toleruje leki i faktycznie radzi sobie znacznie lepiej" - powiedział mediom przyjaciel rodziny królewskiej.

"To był oczywiście bardzo trudny i niepokojący czas. Wszyscy zebrali się wokół niej — William, jej rodzice, siostra i brat".

Pomimo krótkiego powrotu do mediów społecznościowych w zeszłym tygodniu, aby podzielić się projektem, nad którym pracowała, źródła podają, że mama trójki dzieci nie spieszy się z powrotem do swoich królewskich obowiązków.

"Nie ma harmonogramu i z pewnością nie ma pośpiechu" - powiedział anonimowy informator. "Stanie się, to gdy Kate poczuje się gotowa i gdy otrzyma zielone światło od swojego zespołu medycznego. Ale na 100% wróci do pracy, nie ma co do tego wątpliwości".Według wtajemniczonych księżna Kate podzieliła się aktualizacją związaną z pracą, ponieważ chciała, aby opinia publiczna zobaczyła, że ma się dobrze.

W ostatnich dniach księżna była podobno widziana "poza domem" ze swoją rodziną — choć w tej chwili nie pojawiły się żadne zdjęcia z pozornej wycieczki.

Zespół korespondencyjny Pałacu Kensington ujawnił w tym tygodniu, że byli "bardzo poruszeni" wylewną miłością i wsparciem okazanym księżnej, odkąd pojawiły się wiadomości o jej kłopotach zdrowotnych.

Zerknij: Opole 2024: Marcin Daniec zaliczył wielką wpadkę. Ta gafa z pewnością na długo zapadnie w pamięć widzom

O tym się mówi: Skiba prowokuje publiczność w Opolu. Po raz kolejny udowodnił, że nie boi się kontrowersji