Uśmiechając się lekko, skomentowała wypowiedź, jaką prezydent wygłosił na przemówieniu w Koninie. - To nie żart — zaakcentowała Werner.

Anita Werner kpi na wizji z Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda zjawił się w Koninie w poniedziałek. Wygłaszając przemówienie, poruszył istotne dla rozwoju naszego kraju sprawy. Tematem były między innymi inwestycje i plan budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Uwadze mediów nie umknęły słowa Andrzeja Dudy na temat przyszłych problemów osób posiadających prywatne samoloty.

Jego zdaniem, ciągły i prężny rozwój Polski może doprowadzić do sytuacji, w której wielu Polaków wejdzie w posiadanie samolotu, bo będzie nas stać na taki środek transportu.

- Jeżeli będziemy się rozwijali i będziemy coraz zamożniejsi, to coraz więcej ludzi nie tylko będzie chciało korzystać z transportu lotniczego, ale proszę państwa, będzie miało swoje samoloty. Ci z naszych rodaków, którzy doczekają się prywatnych aeroplanów, będą potrzebowali lotnisk, będą potrzebowali miejsc, gdzie te samoloty będą mogły być parkowane, przetrzymywane — wybrzmiało z mównicy.

Optymistyczna wizja Polski szybko wniknęła w media społecznościowe i programy informacyjne, jako obiekt drwin i sarkastycznych komentarzy. Donald Tusk nie oparł się pokusie wyśmiania głowy państwa.

Anita Werner także w "Faktach" zadrwiła z prezydenta, zapowiadając fragment wiadomości na temat jego przemówienia w Koninie.

- "Coraz więcej ludzi w Polsce będzie miało swoje samoloty" - taką wizję przed Polakami postanowił roztoczyć prezydent Duda. To nie żart. To naprawdę fragment przemówienia z Konina, w którym było jeszcze o tym, że ci ludzie będą potrzebowali miejsc, gdzie te samoloty będą mogły być parkowane — przytoczyła Anita Werner pod koniec wydania "Faktów".


źródło: YouTube/Janusz Jaskółka

Co o tym sądzicie?

Nie przegap: Rewelacyjna sztuczka Agaty Dudy. Tajemnica zgrabnych nóg wyszła na jaw

Zerknij: Z życia wzięte. "Z radością powiedziała rodzicom, że z mężem kupują mieszkanie": Reakcja rodziców zaskoczyła ją, mieli inne plany