Dawny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro walczy o życie z ciężką chorobą. Nowotwór przełyku zdiagnozowano pod koniec zeszłego roku.

Chociaż dokładna przyczyna raka przełyku nie jest znana, stan ten rozwija się, gdy komórki znajdujące się w przełyku mutują lub zmieniają się, powodując ich niekontrolowany podział i wzrost. Komórki te tworzą następnie guzy, które mogą rosnąć i potencjalnie rozprzestrzeniać się na inne obszary.

Walkę o przeżycie byłemu ministrowi sprawiedliwości utrudniają przerzuty. To jednak nie sprawia, że polityk się poddaje.

Co dalej z byłym ministrem sprawiedliwości?

Wciąż podejmuje rękawicę w walce o własne życie – Wyniki mam oględnie mówiąc słabe i wyznaczoną drugą wizytę na chirurgicznym oddziale. Nie dają mi dużych szans, ale walczę. Chcę żyć dla dzieci – przyznał jakiś czas temu w jednym z wywiadów Zbigniew Ziobro.

Jak się okazuje, partyjni towarzysze modlą się o powrót do zdrowia Zbigniewa Ziobry. To z pewnością jest bardzo ważne dla polityka. Może realnie poczuć wielkie wsparcie koleżanek i kolegów ze sceny politycznej.

Wspieramy pana ministra każdego dnia dobrym słowem, myślami, a przede wszystkim modlitwą. Zbigniew Ziobro jest nam potrzebny, jest potrzebny Polsce. Wierzymy, że wszystko będzie dobrze. Zbigniew Ziobro jest silny i Opatrzność czuwa nad nim. Wspieramy go i życzymy zdrowia, które jest w życiu najważniejsze – ujawniła w jednym z wywiadów europosłanka Beata Kempa.

Michał Wójcik przyznał, że modlą się w intencji powrotu do zdrowia Zbigniewa Ziobro. Liczą na to, że operacja, której poddany będzie ich kolega, powiedzie się i pomoże mu w wyzdrowieniu.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Kiedy miałam 55 lat, poznałam mojego męża. Zaczęliśmy mieszkać u mnie": W moim domu zapanował bałagan

Zerknij: Niezwykły sposób na udane zbiory pomidorów. Stary trik gwarantuje obfite plony