Fala krytyki Eurowizji 2024 wciąż nie opada! Do grona niezadowolonych z konkursu dołączyli bracia Golec, znani z zespołu Golec uOrkiestra. W ostrych słowach skrytykowali zarówno samą imprezę, jak i niektórych jej uczestników, m.in. reprezentantkę Irlandii, Bambie Thug.


"Demoralizacja i upadek moralny" - tak Łukasz Golec określił to, co dzieje się na Eurowizji.

Jego zdaniem konkurs stał się areną dla "pokazówek" i "demoralizacji", a nie miejscem, gdzie celebrowana jest muzyka. Szczególnie krytycznie odniósł się do występu Bambie Thug, twierdząc, że był on "niepokojący" i "nieodpowiedni".


"To jest objaw nędzy, rozpaczy i upadku moralnego w sztuce i kulturze" - dodał Paweł Golec. Artysta wyznał, że wstydziłby się wystąpić na Eurowizji pośród takich artystów i że "to nic nie wnosi na polski rynek muzyczny".


Bracia Golec nie kryli również rozczarowania wynikiem Luny, polskiej reprezentantki. Podkreślili, że kibicowali jej i wierzą w jej talent.


"Kibicowaliśmy polskiej drużynie, bo gdzie by nasi nie pojechali, trzeba im kibicować" - powiedział Paweł Golec. "To jest osoba, która dopiero wchodzi na polski rynek muzyczny, to jest osoba, która dopiero się uczy tego wszystkiego, więc no pod tym względem miałem mieszane uczucia, no ale jest na dobrej ścieżce (...) Mnie się jej występ ogólnie podobał" - dodał.


Czyżby bracia Golec definitywnie pożegnali się z Eurowizją?


"Może trzeba się wymiksować, bo to nic nie wnosi na polskim rynku muzycznym" - stwierdził Łukasz Golec.


Wypowiedzi braci Golec z pewnością wywołały wiele kontrowersji. Zgadzacie się z ich krytyką Eurowizji? Czy uważacie, że konkurs stracił na wartości?


Pamiętajmy, że sztuka jest kwestią gustu i każdy ma prawo do własnej opinii.


Warto jednak dyskutować o kierunkach rozwoju Eurowizji i zastanowić się, czy rzeczywiście staje się ona "areną demoralizacji", czy też nadal może być platformą do promocji muzyki i łączenia ludzi z różnych kultur.


To też może cię zainteresować: Dariusz Szpakowski nie odchodzi. Legenda w nowej roli

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Dowiedziałem się, że moja żona nie była mi wierna": Teraz jest ideałem, ale ja wciąż nie mogę jej wybaczyć