Kiedy mówimy o ulubionych prezydentach, nazwisko Aleksandra Kwaśniewskiego często pojawia się na ustach Polaków. Jednak czy wszyscy znają jego drogę edukacyjną, która wzbudza pewne kontrowersje?


Badania opinii przeprowadzane przez różne instytuty potwierdzają popularność Kwaśniewskiego jako prezydenta. Już pod koniec 1998 roku, po trzech latach jego prezydentury, 89% respondentów wskazywało, że dobrze reprezentuje Polskę za granicą, a jedynie 3% miało przeciwną opinię. Podobne wyniki uzyskano w sondażach przeprowadzonych niedawno, gdzie Polacy oceniali dotychczasowe prezydentury. Kwaśniewski zdobył najwięcej głosów, aż 34,9% ankietowanych wskazało na jego osobę, informuje Goniec.


Co jednak z wykształceniem byłego prezydenta? Kwaśniewski ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie, po czym podjął studia na Uniwersytecie Gdańskim.

Specjalizował się w handlu zagranicznym na Wydziale Ekonomiki Transportu, jednak nie ukończył studiów w typowy sposób. Nie zdał dwóch egzaminów, nie zaliczył jednego przedmiotu i nie obronił pracy magisterskiej, co skutkowało jego skreśleniem z listy studentów.


Aleksander Kwaśniewski po raz pierwszy został wybrany na prezydenta w 1995 roku, pokonując Lecha Wałęsę. Następnie w 2000 roku odniósł kolejne zwycięstwo wybierając się na drugą kadencję, gdzie ponownie pokonał swoich rywali w pierwszej turze.


To też może cię zainteresować: Rafał Mroczek potajemnie wziął ślub. Kim jest jego żona

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Nadia, biegnij, babcia przyszła po ciebie": Zawstydzona mama nie poprawiła niani