Dramatyczne wieści obiegły krąg miłośników improwizacji i komedii. Resort Komedii ogłosił śmierć Norberta Bajana, który nie tylko był mistrzem improwizacji, ale także prowadził kursy związane z tą sztuką.


„Z ogromnym bólem żegnamy naszego przyjaciela, Norberta Bajana. Norbert był wspaniałym kolegą, uwielbianym nauczycielem, wiernym przyjacielem. Zawsze uśmiechnięty, zawsze z dobrym słowem, zawsze gotowy, aby wysłuchać, pogadać i pomóc. Od samego początku wspierał naszą scenę swoim talentem i ciężką pracą. Był zawsze podporą dla swoich współpracowników i nigdy nie szczędził czasu i zaangażowania dla projektów, w które wierzył” - czytamy na profilu Resortu Komedii.


Norbert Bajan nie tylko był mistrzem improwizacji, ale także znanym aktorem. Wystąpił między innymi jako kierowca w filmie „Bóg internetów” z 2021 roku. Widzowie mogli go też zobaczyć w programie "Dzień dobry TVN", gdzie dzielił się swoją wiedzą na temat komunikacji oraz w trzech scenkach przygotowanych z Katarzyną Kołeczek.


Reakcje na śmierć Norberta Bajana są przejmujące. Katarzyna Kołeczek napisała na Instagramie: „Odszedł piękny człowiek. Chodzące światło. Dobro i talent. Norbert, zapamiętam Twój niesamowity uśmiech, serdeczność, piękno wewnętrzne i zewnętrzne. Nawet nie wiesz jak bardzo będę za Tobą tęsknić”.


Szkoła Impro, gdzie Norbert Bajan był cenionym instruktorem, również wyraziła smutek: „Drodzy przyjaciele, drodzy uczniowie Szkoły Impro. Z najgłębszym smutkiem przekazujemy Wam dzisiaj tragiczną wiadomość. Odszedł od nas Norbert Bajan, członek naszego zespołu, wybitny instruktor, improwizator, muzyk, tancerz. Swoim ogromnym talentem inspirował zarówno uczniów Szkoły na swoich warsztatach, jak i wszystkie osoby współpracujące z nami. Nic nam nie zastąpi jego dobroci, mądrości i ciepła” - czytamy na profilu Szkoły Impro na Facebooku.

Odejście Norberta Bajana pozostawiło w świecie komedii i improwizacji ogromną pustkę, a jego talent i dobroć na zawsze pozostaną w pamięci tych, którzy mieli przyjemność poznać jego twórczość i osobowość.


To też może cię zainteresować: Nieznana przeszłość Dagmary Kaźmierskiej. Jej ksywka z więzienia mówi wszystko

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agnieszka Perepeczko w centrum skandalu. 82-latka wzbudza burzę w sieci. Przerażający wpis w sieci