Przyszłość dodatkowych świadczeń emerytalnych dla polskich seniorów staje pod znakiem zapytania. Choć rząd obiecał, że "nic co zostało dane, nie zostanie zabrane", a wypłata trzynastej i czternastej emerytury w 2024 roku jest pewna, to ich los w kolejnych latach pozostaje niepewny.


W tej sytuacji z nową propozycją wychodzi Trzecia Droga. Zamiast jednorazowych wypłat, partia Ryszarda Petru proponuje likwidację podatku dla emerytów, co w rezultacie zwiększy ich comiesięczne świadczenia, informuje Super Express.


Pomysł ten stanowi modyfikację wcześniejszej koncepcji Trzeciej Drogi, która zakładała zastąpienie trzynastek i czternastok emeryturą bez podatku. Nowa propozycja stawia na bardziej stabilne i przewidywalne rozwiązanie dla seniorów.


Poseł Petru podkreśla, że emeryci nadal otrzymywaliby dodatkowe wsparcie, ale w postaci wyższej emerytury, a nie jednorazowego bonusu. Zdaniem Trzeciej Drogi takie rozwiązanie jest bardziej korzystne dla seniorów, zapewniając im stały wzrost dochodów.


Warto wspomnieć, że program Trzeciej Drogi zawiera również inne propozycje dotyczące emerytów, takie jak zwolnienie z płacenia składek rentowych dla seniorów aktywnych zawodowo. Partia dąży również do tego, aby trzynastki były wypłacane wszystkim emerytom, niezależnie od ich statusu zawodowego.


Nowa propozycja Trzeciej Drogi z pewnością wywoła dyskusję i skłoni rząd do rewizji dotychczasowych planów. Bez wątpienia przyszłość trzynastej i czternastej emerytury będzie jednym z kluczowych tematów debaty publicznej w najbliższym czasie.


Czy likwidacja podatku dla emerytów i wyższe comiesięczne świadczenia to dobry pomysł? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!


To też może cię zainteresować: Fani mogą odetchnąć z ulgą. Artur Orzech wraca do TVP

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Nie sądziła, że jej przyjaciółka może mieć rację": Dziś dziękuje jej za te cenną radę