Pobyt w szpitalu, choć nieprzyjemny, może być koniecznością w przypadku naszego zdrowia. Jednak warto być świadomym, że choć szpitale na NFZ oferują bezpłatny pobyt i badania, to istnieją dodatkowe koszty, o których warto wiedzieć.


Kiedy nasz stan zdrowia wymaga leczenia szpitalnego, lekarz może wystawić skierowanie do szpitala. Bez względu na to, czy lekarz działa na podstawie kontraktu z NFZ czy prywatnie, pacjenci mogą korzystać z leczenia na NFZ, informuje portal O2.


Warto zauważyć, że choć sam pobyt w szpitalu na NFZ jest bezpłatny, istnieją dodatkowe opłaty. Niektóre szpitale pobierają opłaty za oglądanie telewizji w sali lub za pobyt opiekuna pacjenta.


Niektóre szpitale oferują również opcję pobytu w sali jednoosobowej, za którą może być wymagana dodatkowa opłata. Stawki za tę usługę są różne i ustalane przez placówki.


Dodatkowe opłaty mogą dotyczyć także wystawienia specjalnych dokumentów medycznych lub korzystania z bufetu szpitalnego za dodatkową opłatą.


Należy pamiętać, że NFZ nie pokrywa kosztów dojazdu do szpitala ani opłat za postój samochodu na parkingu szpitalnym, co leży po stronie pacjenta.


Wszystkie te dodatkowe koszty mogą się różnić w zależności od konkretnego szpitala. Dlatego ważne jest, aby pacjenci mieli świadomość możliwych kosztów związanych z leczeniem szpitalnym i byli na nie przygotowani.


To też może cię zainteresować: Sprawa wieńca zatacza coraz szersze kręgi. Złożono zawiadomienie na Jarosława Kaczyńskiego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Filip Chajzer wydaje oficjalne oświadczenie. "Kłamiesz, a co gorsze - nie masz szacunku"