Smutna wiadomość dotknęła świat polskiego show-biznesu. W wieku zaledwie 4 lat zmarł Wiktorek Ratajczak, chłopiec, z którym walczyła i niosła pomoc aktorka Katarzyna Zielińska. Wiktorek zmagał się z okrutnym przeciwnikiem - złośliwym nowotworem wątroby.


Katarzyna Zielińska nie jest tylko utalentowaną aktorką, ale również osobą o wielkim sercu. Swoją rozpoznawalność wykorzystuje, by nieść pomoc innym. Zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na leczenie Wiktorka, stając się dla niego i jego rodziny nie tylko wsparciem merytorycznym, ale i prawdziwą przyjaciółką, informuje Goniec.


"Trudno mi opisać, dlaczego to robię. Serce moje tak czuje. Po prostu. I dowiozę tę zbiórkę dla mojego nowego przyjaciela. Nadajemy z Wiktorem na tych samych falach. Pokochałam go od pierwszego wejrzenia. Myślę, że nie ma przypadków" - mówiła aktorka w rozmowie z Plejadą.


Niestety, mimo ogromnej walki i nadziei, choroba okazała się silniejsza. 12 kwietnia 2024 roku Wiktorek odszedł. Katarzyna Zielińska pożegnała go wzruszającym postem na Instagramie, pełnym bólu i ciepłych słów.


"Wiktorku… Zostawiłeś nam tyle miłości, każdemu z nas pokazałeś, co to znaczy tak naprawdę cieszyć się każdym dniem, każdą chwilą i odleciałeś, motylku piękny. Wiesz co? Ja musiałam Cię spotkać na swojej drodze. To nie przypadek. Tyle fajnego daliśmy sobie wzajemnie. Ja jestem najdumniejszą Twoją ciocią. Zawsze będę. Nigdy nie narzekałeś. Nigdy. Dawałeś, a nie brałeś. Rozdawałeś miłość […] Lataj kolorowy motylu. I ochraniaj tam z góry Twoich najwspanialszych Rodziców na świecie i Twojego braciszka Wojtusia. Do zobaczenia! Dziękuję Ci za każdą sekundę, każdy uśmiech, każdy sms od Twojej Mamci. Twoja Ciocia Kasia. Żeby było jasne. Na zawsze" - napisała aktorka.Śmierć Wiktorka to ogromna strata dla wszystkich, którzy go znali. Był małym wojownikiem, który swoim uśmiechem i radością życia inspirował wielu. Pozostanie na zawsze w pamięci bliskich i tych, którzy mieli okazję go poznać.


To też może cię zainteresować: Nie żyje znany projektant. Stylista od dłuższego czasu chorował, a w ostatnich dniach jego stan się pogorszył

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Wyszłam za mąż w wieku 20 lat": Po 40 latach małżeństwa mąż odszedł do kochanki, która ma 30