Florencja pogrążyła się w żałobie. W wieku 83 lat zmarł jeden z najsłynniejszych włoskich projektantów mody, Roberto Cavalli. Choroba, z którą zmagał się od dłuższego czasu, ostatecznie pokonała mistrza.


Cavalli urodził się w 1940 roku we Florencji. Już od najmłodszych lat otaczał go świat sztuki. Dziadek artysty, Giuseppe Rossi, wystawiał swoje dzieła w Galerii Uffizi, a ojciec, Giorgio, był cenionym krawcem. Niestety, tragiczny los zabrał go zbyt szybko - został rozstrzelany przez nazistów w 1944 roku.


Mimo dramatycznych przeżyć, Cavalli podążał za swoją pasją. W latach 70. XX wieku wkroczył do świata mody, rewolucjonizując go nowatorskimi technikami. Opatentował m.in. metodę drukowania na skórze, co pozwoliło mu stworzyć wyjątkowe kreacje, które zachwyciły Paryż podczas jego debiutanckiego pokazu. Szybko stał się rozpoznawalny dzięki charakterystycznym patchworkom z różnych materiałów.


Pierwszy butik Cavalli otworzył w 1974 roku w Saint-Tropez we Francji. Dwa lata później oczarował Nowy Jork swoją kolekcją. Z czasem jego marka rozrosła się do potężnego imperium, oferując luksusowe ubrania dla kobiet i mężczyzn, perfumy oraz akcesoria.
Cavalli słynął nie tylko z talentu, ale i z charyzmy i zamiłowania do piękna. Był prawdziwą ikoną włoskiej mody, inspirując pokolenia projektantów. Pozostawił po sobie bogatą spuściznę i pustkę, której nie sposób zapełnić.


O śmierci Cavalli poinformowała w piątek agencja Ansa. Informację przekazała rodzina projektanta. Pozostawił on sześcioro dzieci, z których najmłodszy, syn Roberto, urodził się zaledwie rok temu.


Śmierć Cavalli to ogromna strata dla świata mody. Odszedł wizjoner, który na zawsze zapisał się w historii.


To też może cię zainteresować: Właściciele psów muszą o tym pamiętać. Mają czas tylko do końca kwietnia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Wyszłam za mąż w wieku 20 lat": Po 40 latach małżeństwa mąż odszedł do kochanki, która ma 30