Zbliżają się święta Wielkanocne, a wraz z nimi czas spowiedzi wielkanocnej. Wielu katolików z pokorą i nadzieją na oczyszczenie staje przed konfesjonałem, by wyznać swoje grzechy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że istnieje grzech, który może uniemożliwić otrzymanie rozgrzeszenia.


Wśród grzechów, które trapią katolików, znajdują się te związane z seksem. Chociaż przedmałżeński seks jest powszechnie znany jako grzech, to również małżonkowie nie są wolni od ograniczeń. Poradnik opublikowany przez sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie ujawnia listę grzechów, których wierni powinni wystrzegać się w sypialni. Na szczególną uwagę zasługuje antykoncepcja, informuje Super Express.


Ks. Leszek Smoliński twierdzi, że antykoncepcja nie tylko ułatwia rozwiązłość seksualną i prowadzi do podejmowania kontaktów z przypadkowymi osobami, ale również zwiększa ryzyko aborcji w przypadku nieplanowanego poczęcia. Ponadto, według niego, rozwiązłość seksualna sprzyja coraz częstszym przypadkom molestowania.


Katolicy nie powinni również zaniedbywać swoich obowiązków małżeńskich w sferze intymnej. Zmuszanie drugiej połówki do seksu jest niedopuszczalne i może prowadzić do zdrady.
Istnieje jednak sytuacja, w której ksiądz może odmówić rozgrzeszenia. Dzieje się tak, gdy osoba spowiadająca się nie żałuje popełnionych grzechów i nie wykazuje chęci poprawy. W takiej sytuacji kapłan nie może udzielić rozgrzeszenia, a wierny musi poczekać z kolejną spowiedzią do momentu, gdy poczuje prawdziwą skruchę.


Wielkanoc to czas refleksji nad swoim życiem i nawrócenia. Spowiedź wielkanocna jest doskonałą okazją do oczyszczenia duszy i serca z grzechu. Warto jednak pamiętać, że prawdziwa spowiedź wymaga szczerości i żalu za popełnione grzechy. Tylko wtedy możemy otrzymać rozgrzeszenie i w pełni doświadczyć radości Wielkanocy.


To też może cię zainteresować: Wielkanoc 2024. Ile dać na tacę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Błąd, który popełnia wiele osób. Nigdy nie wkładaj tego do wielkanocnego koszyczka