Kate Middleton publicznie ogłosiła, że zmaga się z nowotworem, a jej odwaga spotkała się z szerokim wsparciem społecznym. W piątkowy wieczór świat usłyszał prawdę o stanie zdrowia księżnej, która po operacji w styczniu rozpoczęła prewencyjną chemioterapię.


42-letnia Kate Middleton, żona księcia Williama, ujawniła publicznie, że w jej organizmie wykryto komórki rakotwórcze. Po przeprowadzonej operacji, lekarze zalecili księżnej rozpoczęcie chemioterapii jako części leczenia nowotworu. Pomimo trudności, jakie niesie ze sobą diagnoza raka, Kate wierzy w pełne wyzdrowienie i może liczyć na pełne wsparcie ze strony swojego męża i bliskich, informuje Pomponik.


Po opublikowaniu nagrania z oświadczeniem, Kate Middleton otrzymuje liczne życzenia powrotu do zdrowia od osób z różnych środowisk, w tym premiera Wielkiej Brytanii, przedstawicieli opozycji, oraz osób znanych ze świata rozrywki. Jednak początkowo z rodziny królewskiej na temat choroby księżnej wypowiedział się jedynie król Karol III, wyrażając dumę z odwagi Kate.


Pałac Buckingham potwierdził, że królewska para będzie nadal oferować miłość i wsparcie całej rodzinie w trudnym czasie choroby Kate Middleton. Jednak reakcja księcia Harry'ego i Meghan Markle na tę informację nadeszła z opóźnieniem. Małżeństwo, które od 2020 roku mieszka w Kalifornii, przesłało krótkie oświadczenie życzące zdrowia i wyleczenia Kate i jej rodzinie, podkreślając jednocześnie potrzebę zachowania prywatności.


Należy zauważyć, że relacje między księciem Williamem i księżną Kate a księciem Harrym i Meghan Markle nie są ciepłe, co potwierdziło się także w kontekście choroby Kate.

Oświadczenie Harry'ego i Meghan jest krótkie i neutralne, co może wskazywać na trwające napięcia w rodzinie królewskiej. Pomimo trudności, jakie niesie choroba, nadal pozostają one niezgłębione, a sytuacja nie przyczyniła się do zbliżenia obu braci.


To też może cię zainteresować: Król Karol wydał oficjalne oświadczenie w sprawie księżnej Kate. Padły poruszające słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Księżna Kate wydała oficjalne oświadczenie. Jest poważnie chora