Ostatnie dni przyniosły ważne i trudne informacje dotyczące zdrowia księżnej Kate Middleton. W oświadczeniu wyemitowanym w piątek (22.03), żona księcia Williama ujawniła publicznie, że zmaga się z nowotworem i rozpoczęła chemioterapię po styczniowej operacji. Jak zareagował król Karol III i reszta rodziny królewskiej na tę trudną sytuację?


Stan zdrowia Kate Middleton


Według informacji przekazanych przez rzecznika Pałacu Buckingham, Kate Middleton została zdiagnozowana z nowotworem po badaniach przeprowadzonych po operacji. Decyzją jej zespołu medycznego rozpoczęła leczenie chemioterapeutyczne, co jest częstym krokiem w walce z taką chorobą, informuje Goniec.


Reakcja króla Karola i królowej Kamili


Pałac Kensington podkreślił, że szczegóły dotyczące charakteru choroby księżnej pozostaną prywatną sprawą pacjentki. Jednakże, rzecznik króla Karola wydał krótkie oświadczenie, w którym monarcha wyraził dumę z odwagi Katarzyny za publiczne przemówienie o swoim stanie zdrowia. Karol III i królowa Kamila nadal oferują swoje wsparcie i miłość całej rodzinie w tym trudnym czasie.


Trudności zdrowotne w rodzinie królewskiej


To niejedyny przypadek nowotworu w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Również król Karol III zdiagnozowany został z nowotworem, co potwierdził rzecznik Pałacu Buckingham. Król, będąc w tym samym szpitalu co księżna Kate Middleton, pozostawał w bliskim kontakcie ze swoją synową.


Te trudności zdrowotne w rodzinie królewskiej pokazują, że nikt nie jest odporny na tego typu wyzwania. Jednakże, solidarność i wsparcie, jakie okazują sobie członkowie rodziny w tych trudnych chwilach, są dowodem na ich silne więzi i gotowość do wspierania się nawzajem.


To też może cię zainteresować: Księżna Kate wydała oficjalne oświadczenie. Jest poważnie chora
Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jacek Kurski pod lupą prokuratury. Czy byłemu prezesowi TVP grożą kłopoty