Ostatnie miesiące były pełne spekulacji i troski wokół stanu zdrowia księżnej Kate, żony księcia Williama. W piątkowy wieczór świat obiegła doniosła wiadomość - księżna wydała oświadczenie, w którym ujawniła swoją walkę z rakiem. Nagranie, które obiegło media społecznościowe, przynosiło zarówno smutek, jak i nadzieję.


Po poważnej operacji, która w pierwszym momencie wydawała się udana, badania wykazały obecność nowotworu. Księżna Kate podziękowała za wsparcie, jakie otrzymała w trudnym czasie rekonwalescencji po operacji.


"Chciałam skorzystać z okazji, aby osobiście podziękować za wszystkie wspaniałe przesłania pełne wsparcia i zrozumienia podczas mojej rekonwalescencji po operacji" - rozpoczęła.


Oświadczenie księżnej było pełne siły i determinacji w walce z chorobą. Opowiedziała o trudnych miesiącach, które przeszła wraz z rodziną, ale także o wsparciu, jakie otrzymała od zespołu lekarzy. Księżna Kate obecnie znajduje się na wczesnym etapie leczenia, przeszła już operację i rozpoczęła profilaktyczną chemioterapię.


"To oczywiście był dla nas wielki szok. William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby zachować prywatność ze względu na najmłodszych członków naszej rodziny" - wyznała księżna Kate.


Księżna podkreśliła również, że obecność Williama daje jej ogromny komfort i pewność. Miłość i wsparcie, które otrzymała od wielu ludzi, są dla niej bardzo ważne w trudnym okresie leczenia.


"Mamy nadzieję, że zrozumiecie, że jako rodzina potrzebujemy teraz czasu, przestrzeni i prywatności, abym dokończyła leczenie. Moja praca zawsze przynosiła mi wiele radości i nie mogę się doczekać, aż wrócę, jak tylko będę w stanie. Ale teraz muszę się skupić na tym, aby w pełni wyzdrowieć" - zakończyła księżna Kate.

Jej oświadczenie poruszyło serca milionów ludzi na całym świecie, którzy śledzą losy rodziny królewskiej z dużym zainteresowaniem i troską. Walka z rakiem to trudna droga, ale siła, nadzieja i wsparcie rodziny i bliskich są kluczowe w tym trudnym czasie.


To też może cię zainteresować: Będzie podwyżka zasiłku pogrzebowego! Wiadomo, o ile wzrośnie kwota świadczenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Jakomowicz ma kolejne problemy. Czy stanie przed sądem