Ostatnie miesiące przyniosły istotne zmiany w telewizji publicznej, które nie wszystkim przypadły do gustu. Niepokojące sygnały pojawiają się zwłaszcza w kontekście wyników oglądalności kanałów informacyjnych. W lutym TVP Info zanotowało znaczący spadek popularności, ustępując miejsca liderom rynku.


Według danych firmy Nielsen Media, w grupie ogólnej 4+ oraz w komercyjnej 16-59 lat, liderem wśród kanałów informacyjnych był TVN 24. Na drugim miejscu uplasowała się telewizja Tomasza Sakiewicza, która w ostatnim czasie zyskała na popularności, przyciągając część dziennikarzy z TVP, którzy stracili pracę.


Polsat News, należący do Grupy Polsat Plus, także utrzymał się w czołówce, zajmując trzecie miejsce. Niestety, sytuacja TVP Info prezentuje się niepokojąco - kanał ten spadł na czwarte miejsce, odnotowując wyraźny spadek oglądalności w porównaniu z ubiegłym rokiem.


Kolejne miejsca na liście zajęły: naziemne Wydarzenia 24 (Grupa Polsat Plus), TVN 24 BiS (TVN Warner Bros. Discovery), naziemny Polsat News Polityka (Grupa Polsat Plus), Telewizja wPolsce.pl (Fratria), Polsat News 2 (Grupa Polsat Plus) oraz Biznes24 (Tier Investment).
Wyniki te wyraźnie pokazują, że zmiany dokonane w TVP nie zostały dobrze przyjęte przez widzów. Spadek oglądalności kanału informacyjnego TVP Info może być interpretowany jako efekt negatywnych opinii na temat reform i nowych strategii programowych wprowadzonych w ostatnim czasie.


Czy to zwiastuje dalsze trudności dla telewizji publicznej? Czas pokaże, czy TVP zdoła odwrócić ten trend i odzyskać zaufanie widzów.


To też może cię zainteresować: Kajra była o krok od potężnej wpadki. Wszystko mogło skończyć się poważną kontuzją


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Wyrzuciłam teściów z mieszkania": myślicie, że to okrutne. Miałam ku temu powód