Danuta Holecka, znana prezenterka, po przejściu do Telewizji Republika zyskała wielu wiernych widzów, ale najnowsze dane Nielsen Media TV rzucają cień wątpliwości na jej optymistyczne podziękowania. W ostatnim wydaniu programu "Dzisiaj" w poniedziałek, 4 marca, Holecka zwróciła się do widzów z uśmiechem na ustach, twierdząc, że dzięki nim stacja osiągnęła rekordowe wyniki oglądalności.

Jednak rzeczywistość może być inna niż maluje to prezenterka. Dane liczbowe i statystyki oglądalności z ostatnich tygodni nie zostały przedstawione w trakcie programu. Zamiast tego widzowie zobaczyli dane rachunku bankowego, zachęcające do dokonywania wpłat na dalszy rozwój stacji, informuje Goniec.

Choć Danuta Holecka wyraziła wdzięczność za obecnych widzów i sugerowała rekordowe wyniki, dane Nielsen Media TV wskazują na utratę widzów przez Telewizję Republika od kilku tygodni. W styczniu stacja miała 314 tys. odbiorców, a w lutym liczba ta spadła do 160 tys. Warto jednak zaznaczyć, że mimo tego spadku, Telewizja Republika osiąga znaczący sukces w porównaniu z okresem przed zmianami w mediach publicznych.

Przesunięcie znacznej części widowni z TVP do TV Republika po radykalnych zmianach w mediach publicznych jest faktem, jednak trwałość tego sukcesu wydaje się być kwestią do ścisłej oceny. Pomimo obecnych wyników, TV Republika zdobyła wielu nowych widzów i zyskała znaczący udział w rynku mediów.

To też może cię zainteresować: Michał Szpak wypowiada się na temat Luny. Wyznał całą prawdę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Mąż zażądał przy rozwodzie opieki nad naszymi córkami": Szybko tego pożałował