Decyzja o wyborze 24-letniej Luni jako reprezentantki Polski na tegoroczną Eurowizję wywołała fale różnorodnych reakcji. Jednym z głosów, który zabrzmiał w tej sprawie, był komentarz Michała Szpaka - doświadczonego uczestnika Eurowizji z 2016 roku. Czy młoda artystka może liczyć na wsparcie Szpaka i jakie są jej szanse w międzynarodowej rywalizacji?

W Polsce każda kolejna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji budzi ogromne emocje. Choć nasi reprezentanci nie zawsze osiągali spektakularne sukcesy, tęsknota za chwilą świetności wśród europejskich melomanów wciąż pozostaje. Edyta Górniak z utworem "To nie ja!" zajmująca drugie miejsce w finale w Dublinie pozostaje naszym największym sukcesem do tej pory, informuje Pomponik.

W zeszłym roku występ Blanki nie spełnił oczekiwań, co skłoniło do startu w Eurowizji rekordową liczbę artystów. Spośród ponad dwustu zgłoszeń komisja wybrała Lunię, 24-letnią artystkę, która dopiero zaczyna swoją przygodę na muzycznej scenie.

Michał Szpak, który w 2016 roku zdobył ósme miejsce w finale Eurowizji, wyraził swoje wsparcie dla młodej koleżanki. "Bardzo się cieszę, że Luna zdobyła tę możliwość, ten bilet. Bardzo jej kibicowałem, zresztą zaraz po ogłoszeniu werdyktu pogratulowałem jej osobiście" - powiedział w rozmowie z Jastrząb Post.

Artysta ujawnił, że miał okazję współpracować z Lunią przy nagrywaniu nowego programu "Drag me out". "Jestem naprawdę dumny, że została podjęta tak kontrowersyjna dla wielu ludzi decyzja, ale ja wiem, że Luna jako artystka odwali tam wielkie show" - dodał Szpak.

Pytany o ewentualne rady dla młodej gwiazdy Eurowizji, Szpak skromnie odpowiedział: "Nie chcę jej niczego radzić. Ona wie, co ma robić. Niech się tylko nie rozprasza i nie słucha tego, co mówią wszyscy ludzie dookoła. Tylko intuicja i słuchanie siebie w tym momencie, gdzie wszyscy będą szeptać, co powinna. Powinna robić to, co do tej pory."

Czy współpraca z doświadczonym Szpakiem przyniesie sukces Luni na Eurowizji? Czas pokaże, ale jedno jest pewne - polska publiczność i artyści z branży muzycznej trzymają kciuki za udany występ naszej reprezentantki.

To też może cię zainteresować: Tak potraktują w więzieniu Doriana S. To on odpowiada za sprawę Lizy


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Moja matka zamieniła wnuki na obcokrajowca": Jak mama mogła mi zrobić coś takiego