Ojciec Tadeusz Rydzyk, kontrowersyjny redemptorysta, ponownie w centrum uwagi ze względu na niecodzienny interes. Tym razem zdobył zabytkową willę i teren od miasta Toruń, a wszystko to bez ponoszenia kosztów. W zamian przekazał trzy inne działki na rzecz gminy. Fundacja Lux Veritatis, należąca do zakonu redemptorystów kierowanego przez o. Rydzyka, skutecznie zawarła umowę z władzami miasta.

Według informacji przekazanych przez Super Express, nieruchomość, która znajduje się przy wyjeździe na Bydgoszcz i sąsiaduje z kompleksem zakonnika przy ul. Droga Starotoruńska, już przechodzi remont. Choć jeszcze niedawno była zamieszkiwana przez torunian, teraz stanie się kolejnym elementem majątku redemptorystów.

Warto zwrócić uwagę, że miasto Toruń nie wyszło z tego interesu bez zysku. Według rzecznika prasowego prezydenta Torunia, Malwiny Jeżewskiej, gmina uzyskała trzy działki w zamian za pięć lokali mieszkalnych redemptorystów przy ul. Ogrodowej 19 w Toruniu. Transakcja ta miała przynieść miastu korzyści finansowe.

"Zarobiliśmy na tej zamianie majątkowej, uzyskując majątek o wartości 934 tys. zł, oddając w zamian majątek o wartości 892 tys. zł - i co ważne - bez dopłaty z naszej strony (różnica 42 tys. zł na korzyść miasta)" - poinformowała rzeczniczka prasowa prezydenta Torunia.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy ojciec Tadeusz Rydzyk łączy swoje interesy z władzami Torunia. W 2016 roku miasto wydało znaczną sumę na remont drogi w okolicach jego inwestycji. Mimo twierdzeń magistratu, że prace drogowe nie miały związku z o. Rydzykiem, wydaje się, że kontrowersyjny redemptorysta znowu odnosi korzyści z tychże relacji. Czy to zbieg okoliczności, czy też kolejny epizod w długiej historii współpracy, pozostaje tematem gorącej debaty.

To też może cię zainteresować: Coraz głośniej o tajnych planach premiera rządu. Polacy zastanawiają się, co zamierza Donald Tusk w najbliższej przyszłości. Sprawa jest poważna

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Piotr Żyła zdradził, co zamierza robić po zakończeniu sezonu Pucharu Świata. Skoczek narciarski chce porzucić narty. Chce spróbować innej dyscypliny