Wstrząsająca wiadomość dotarła prosto z Pałacu Buckingham, rzucając cień żałoby nad Wielką Brytanią. Brytyjska rodzina królewska przeżywa chwilę smutku po nagłej śmierci jednego z jej członków, Thomasa Kingstona, męża lady Gabrielli Windsor.

Pałac Buckingham oficjalnie potwierdził śmierć 45-letniego Thomasa Kingstona w wzruszającym oświadczeniu. "Z najgłębszym smutkiem zawiadamiamy o śmierci Thomasa Kingstona, naszego ukochanego męża, syna i brata. Tom był wyjątkowym człowiekiem, który rozświetlił życie wszystkich, którzy go znali. Jego śmierć jest wielkim szokiem dla całej rodziny, i prosimy o uszanowanie naszej prywatności, gdy opłakujemy jego odejście" - brzmiało oświadczenie.

Lady Gabriella Kingston, wdowa po zmarłym, znajduje się teraz w sercu tej niespodziewanej tragedii. Para wzięła ślub w 2019 roku, a 56. w kolejce do tronu na Wyspach jest teraz pogrążona w żałobie. Choć oficjalne oświadczenie nie ujawnia przyczyny śmierci, brytyjskie media donoszą, że Thomas Kingston został znaleziony martwy w ich domu w Gloucestershire. Mimo to, śledczy wykluczyli udział osób trzecich, informuje Goniec.

Król Karol III i królowa Kamila również odczuwają ból po stracie w rodzinie. Rzecznik Pałacu Buckingham podkreślił, że para królewska jest w żałobie razem z pozostałymi członkami rodziny. "Król i jego małżonka zostali poinformowani o śmierci. Thomas Kingston był członkiem rodziny, która wraz z królem i królową pogrążona jest w żałobie po jego odejściu" - oznajmił rzecznik.

Okoliczności śmierci Thomasa Kingstona pozostają na razie niejasne, a śledczy pracują nad wyjaśnieniem tej tragicznej straty. Wielka Brytania jednocześnie zastanawia się, jakie wydarzenia przyczyniły się do tej niespodziewanej utraty i jakie będą dalsze konsekwencje dla rodziny królewskiej.

To też może cię zainteresować: Gorąca atmosfera na proteście w Warszawie. Były spięcia z policją i nie tylko

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Przybylska zignorowała pierwsze objawy choroby. Czy ta historia mogła mieć inny przebieg