Danuta Wałęsa, żona byłego prezydenta i przywódcy "Solidarności" Lecha Wałęsy, od lat kryła swoje prywatne życie przed światem. Jednak w ostatnim wywiadzie zaskakująco otworzyła się na temat swojego małżeństwa, rzucając nowe światło na ich relację, która trwała ponad 50 lat.

Początki miłości pary Wałęsów nie były typowe. Lech Wałęsa wszedł do kwiaciarni, gdzie pracowała młoda Danuta, aby rozmienić pieniądze, a to spotkanie zaczęło ich niezwykłą historię. Po krótkiej znajomości i symbolicznym prezencie - balonowej gumie do żucia - para zdecydowała się na wspólne życie. Wkrótce potem zawarli małżeństwo kościelne i doczekali się aż ośmiorga dzieci, informuje Super Express.

Jednak życie Danuty Wałęsy zmieniło się radykalnie, gdy Lech Wałęsa zaangażował się w politykę i stał się liderem opozycji antykomunistycznej w Polsce. W jednym z wywiadów z 2013 roku, opublikowanym w miesięczniku "Focus", Danuta ujawniła, że "prawdziwym" małżeństwem byli tylko przez 11 lat. Wyraziła przekonanie, że zaangażowanie męża w działalność polityczną sprawiło, że rodzina stała się tylko obok niego, a relacje rodzinne uległy zmianie.

Największym szokiem było jednak wyznanie, że Lech Wałęsa związał się z opozycją antykomunistyczną bez wcześniejszego informowania żony. Danuta wspomniała również, że mąż stosował zasadę, iż im mniej ona wie o jego politycznych sprawach, tym lepiej dla niej i dla rodziny.

W ostatnich latach małżonkowie Wałęsowie, mimo przeżytych trudności, cieszą się zgodą i wzajemnym wsparciem. Mówią, że teraz, gdy długie lata za nimi, doceniają każdą chwilę spędzoną razem. Warto zauważyć, że nawet najbardziej znane pary mają swoje tajemnice i przeciwności losu, a historia Wałęsów staje się inspiracją do zastanowienia się nad złożonością i ewolucją małżeńskich relacji.

To też może cię zainteresować: Na grobie Emiliana Kamińskiego pojawił się niezwykły pomnik. Poruszający widok

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Ostrowska-Królikowska mówi o alimentach dla wnuka. Aktorka stanowczo odpowiedziała na komentarz internauty