Niedziela 25 lutego przyniosła chwilę grozy dla fanów skoków narciarskich, gdy Dawid Kubacki doznał niebezpiecznego upadku podczas kwalifikacji na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. Po słabym występie w sobotnim konkursie, Kubacki otwierał kwalifikacje, a kibice trzymali oddech, widząc go na belce startowej.

Wiatr sprawił, że kwalifikacje zaczęły się z opóźnieniem z powodu silnych podmuchów, co utrudniało skakanie. Kubacki, trochę przetrzymany na belce, ostatecznie dostał zielone światło. Jego skok jednak nie dostarczył radości kibicom, a moment po lądowaniu wywołał poważne zaniepokojenie. Polak zaliczył upadek, który na chwilę wstrzymał oddechy wszystkich obserwujących, informuje Goniec.

Zaledwie 176,5 metra i bardzo niebezpieczny upadek - to było oblicze próby Dawida Kubackiego. Po chwili jednak, ku uldze wszystkich, Kubacki samodzielnie wstał i opuścił zeskok. Chociaż kibice odetchnęli z ulgą, to przez moment przeszli przez emocjonalne salto mortale. Kamery zarejestrowały dramatyczne wydarzenia na skoczni.

Polski Związek Narciarski na oficjalnym profilu przekazał pozytywne wieści - po upadku w kwalifikacjach, Dawid Kubacki jest w porządku. Pomimo tego, że skoczek zaliczył groźny upadek, to udało mu się uniknąć poważnych obrażeń.

Niestety, za styl otrzymał jedynie 22 punkty, co prawdopodobnie wykluczy go z udziału w niedzielnym konkursie, jeśli kwalifikacje do niego dojdą. W rozmowie z Eurosportem Kubacki przyznał błąd przy lądowaniu, ale jednocześnie wyraził nadzieję na start w konkursie, sugerując możliwość odwołania kwalifikacji.

Dramatyczny incydent ten pokazuje, jak nieprzewidywalny może być świat skoków narciarskich, a Dawid Kubacki, choć doświadczył trudności, pozostaje pełen determinacji i nadziei na kolejne sportowe wyzwania.

To też może cię zainteresować: Nowe wyzwania po "PnŚ". Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski potwierdzają krążące plotki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ostatnie pożegnanie Tomasza Komendy będzie miało wyjątkowy charakter. Uroczystość będzie pozbawiona obecności ważnej osoby