Jak podaje portal "Super Express", muzyk znany z programu "Tęczowy Music Box" stanie przed sądem. Krzysztof S. oskarżany jest o wykorzystanie seksualne osoby małoletniej. Termin pierwszej rozprawy zaplanowana na 30 stycznia 2024 roku.

Mocne zarzuty wobec Krzysztofa S.

Krzysztof S. z programu "Tęczowy Music Box" zarzucono wykorzystanie seksualne osoby poniżej 15. roku życia. Akt oskarżenia trafił z prokuratury do sądu już w lipcu bieżącego roku i dowiadujemy się z niego, że sprawa dotyczy sytuacji, do jakiej miało dojść w 2017 roku w Puławach, gdzie odbywały się warsztaty jazzowe organizowane przez fundację, na czele której stał oskarżony.

Prokuratura wskazuje, że oskarżony muzyk nie przyznał się do stawianych mu czynów. Skorzystał również z przysługującego mu prawa do odmowy składania zeznań.

Początkowo sprawa trafiła do sądu w Puławach, jednak decyzją Sądu Okręgowego w Lublinie, pod który podlega puławska placówka, zdecydował o jej przekazaniu sprawy do Sądu Rejonowego Warszawa - Praga Południe.

Prokurator/YouTube @Pawel Pierzchanowski
Prokurator/YouTube @Pawel Pierzchanowski
Prokurator/YouTube @Pawel Pierzchanowski

Bulwersujące szczegóły

Z informacji, do jakich dotarła Polska Agencja Prasowa, wynika, że sprawa Krzysztofa S. ma ruszyć 30 stycznia 2024 roku. W czerwcu bieżącego roku ukazał się reportaż "Bagno", w którym pojawił się szereg zarzutów wobec Krzysztofa S.

Prokuratura przekazała, że tylko jeden z czynów, jakie zarzuca się muzykowi, nie uległ przedawnieniu. Pozostałych kilka przedawnieniu uległo. Miało do nich dochodzić w latach 90. ubiegłego wieku, choć ofiary tych przestępstw miały się zgłosić do prokuratury dopiero w 2018 roku. Postępowania zgodnie z prawem uległy przedawnieniu.

Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD

O sprawie będziemy was informowali na bieżąco.

To też może cię zainteresować:Jego występ w programie "Jeden z dziesięciu" zachwycił. Sąsiedzi Artura Baranowskiego zdradzają, jaki jest na co dzień

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kamil Stoch w gorzkich słowach o swoich pierwszych występach. Padły wyjątkowo mocne i gorzkie słowa

O tym się mówi: Umieść kilka liści laurowych na kaloryferze. Ten patent zyskuje coraz większą popularność