Jak przypomina portal "Goniec", w środę 18 października około godziny 10:00 71-latek dźgnął nożem 5-letniego Maurycego, który wspólnie ze swoją grupą przedszkolną był na spacerze. Po tej wstrząsającej zbrodni głos zabrał strażnik więzienny, który zdradził, co czeka Zbysława C., jeśli ten trafi do aresztu.

5-letni Maurycy nie żyje po ataku nożownika

Po tym, jak Maurycy został zaatakowany, pierwszej pomocy zaczęły udzielać mu przedszkolanki, a potem wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze robili co w ich mocy, żeby uratować życie dziecka. Niestety zadane ciosy okazały się śmiertelne.

Napastnik został zatrzymany, choć nie trafił do aresztu, a do szpitala, gdzie pilnuje go policja. Prokuratura poinformowała w czwartek 19 października, że na ten moment nie ma zgody na przeprowadzenie z mężczyzną czynności procesowych.

"Czekamy na informacje od szpitala, w którym on przebywa, czy taka możliwość będzie" - przekazał rzecznik poznańskiej prokuratury Łukasz Wawrzyniak, dodając, że mężczyzna miał zaburzenia psychiczno-somatyczne.

Oględziny miejsca zabójstwa w Poznaniu/YouTube @TVP Info
Oględziny miejsca zabójstwa w Poznaniu/YouTube @TVP Info
Oględziny miejsca zabójstwa w Poznaniu/YouTube @TVP Info

Co może czekać nożownika z Poznania? Głos zabiera strażnik więzienny

Zbysław C. może trafić do więzienia tylko wtedy, gdy biegli uznają, że jest poczytalny i zapadnie prawomocny wyrok. Dziennikarze portalu "O2" zwrócili się do znanego pracownika służby więziennej o wyjaśnienie, co może stać się z nożownikiem z Poznania.

Administrator profilu "Służba Więzienna Okiem Klawisza" na Facebooku ze szczegółami przedstawił, jak może wyglądać pobyt Zbysława C. w więzieniu, jeśli by do niego trafił.

"Będzie odizolowany, trafi do podgrupy, w której nic nie będzie mu groziło, bądź też będzie uznany jako szczególnie niebezpieczny. Dostanie czerwone ubranko i nie będzie miał kontaktu z kimkolwiek, prócz funkcjonariuszy. Na spacer pójdzie w odizolowaniu" - powiedział.

Zabójstwo w Poznaniu/YouTube @TVP Info
Zabójstwo w Poznaniu/YouTube @TVP Info
Zabójstwo w Poznaniu/YouTube @TVP Info

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Mieszkańcy Poznania wstrząśnięci po wydarzeniach związanych z 5-letnim chłopcem. W miejscu zdarzenia morze zniczy i maskotek. Aż trudno uwierzyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Porażająca relacja z Poznania. Tak wyglądało obezwładnienie napastnika, który zaatakował 5-letniego Maurycego

O tym się mówi: Smutne informacje dla fanów kina na całym świecie. Odeszła znana aktorka. To ona występowała w pierwszej inscenizacji "Skrzypka na dachu"