Jak przypomina portal "Super Express", Lech Wałęsa niedawno świętował swoje 80. urodziny, a teraz media obiegła informacja, że były prezydent trafił do szpitala. Zdjęcie ze szpitalnego oddziału legendarny przywódca Solidarności zamieścił w mediach społecznościowych. Z jakiego powodu Lech Wałęsa trafił do szpitala?

Lech Wałęsa trafił do szpitala

Lech Wałęsa mimo swoich 80 lat wciąż pozostaje aktywny. Nie tylko jeździ po kraju i po świecie z wykładami, ale także udziela wywiadów. Do tego pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi sympatykami, co jest możliwe dzięki mediom społecznościowych.

To właśnie tam były prezydent zamieścił ostatnio niepokojące zdjęcie. Jak się okazuje, Lech Wałęsa trafił do szpitala.

"I znowu mnie dostali" napisał zdobywca Pokojowego Nobla, dodając zdjęcie ze szpitalnego łóżka.

Sam Wałęsa nie zdradził powodu swojej hospitalizacji. Nieco więcej na ten temat przekazał dyrektor jego biura, Marek Kaczmar w rozmowie z dziennikarzami "Polityki" przekazał, że pobyt Lecha Wałęsy w szpitalu ma związek z "szeroko rozumianymi badaniami kontrolnymi".

Nie pierwsza hospitalizacja byłego prezydenta

Lech Wałęsa od dłuższego czasu mierzy się z poważnymi problemami ze zdrowiem. W sierpniu 2021 roku trafił do szpitala z powodu tzw. stopy cukrzycowej. Jego stan był na tyle poważny, że w grę wchodziła nawet amputacja. Na szczęście organizm Wałęsy zareagował na leczenie i udał się uniknąć najgorszego.

W sierpniu ubiegłego roku były prezydent trafił do szpitala po tym, jak stracił przytomność. Po przewiezieniu Wałęsy do szpitala okazało się, że przyczyną omdlenia były problemy nefrologiczne i infekcja nerek, jaką wówczas przechodził.

Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II

Lechowi Wałęsie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił.

To też może cię zainteresować: Matka Tomasza Komendy podzieliła się smutną refleksją na temat syna. "Nie mam już nadziei. To koniec, zamknięty rozdział"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatanich dnich: Internauci przecierali oczy ze zdumienia. Danuta Holecka nie przypomina samej siebie. Jej najnowsze zdjęcie wywołało ogromne poruszenie

O tym się mówi: Marcin Hakiel przerwał milczenie. Sprawa dotyczy relacji z byłą żoną