Jak przypomina portal "Super Express", Jan Paweł II pełnił swój pontyfikat przez blisko 27 lat. W tym czasie zdobył serca wiernych na całym świecie, którzy do dziś pamiętają Papieża Polaka i chętnie go wspominają. W trakcie uroczystości żałobnych po śmierci Karola Wojtyły, żałobnicy krzyczeli "święty natychmiast". Kilka lat później ich prośbom stało się zadość i Jan Paweł II został konsekrowany. Dziś pojawiają się jednak głosy podające jego świętość w wątpliwość. Głos w sprawie zabrał także urzędujący papież. Słowa Franciszka nie wszystkim się spodobają.

Papież Franciszek zabiera głos w sprawie Jana Pawła II

W ostatnim czasie coraz głośniej słychać głosy podważające świętość Jana Pawła II. Jest ich na tyle dużo, że w tej sprawie postanowił wypowiedzieć się obecnie urzędujący papież. W rozmowie z argentyńskim dziennikiem "La Nacion" Franciszek stanął w obronie Papieża Polaka.

"Jan Paweł II był święty za życia i jest nim formalnie teraz po śmierci" - powiedział Franciszek, podkreślając, że nie można wątpić w polskiego papieża.

Papież Franciszek, Jan Paweł II/ YouTube @ROME REPORTS in English
Papież Franciszek, Jan Paweł II/ YouTube @ROME REPORTS in English
Papież Franciszek, Jan Paweł II/ YouTube @ROME REPORTS in English

Nie pierwszy raz

To nie pierwszy raz, kiedy Franciszek staje w obronie Jana Pawła II. Ostatnio odnosił się do oskarżeń formułowanych przez Pietro Orlandiego, brata zaginionej przed czterema dekadami 15-letniej Emanueli Orlandi.

Mężczyzna miał wskazywać, że dysponuje informacjami, że "Wojtyła wychodził wieczorami z dwoma polskimi prałatami i na pewno nie po to, by błogosławić domy". Papież Franciszek podkreślił, że oskarżenia te są "obraźliwe" i nie są niczym więcej, jak tylko "bezpodstawnymi domysłami".

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Beatyfikacja Jana Pawła II miała miejsce 1 maja 2011 roku. Niespełna trzy lata później, 27 kwietnia 2014 roku został kanonizowany.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie zasiłku pogrzebowego. Nie na taką deklarację ze strony premiera liczyli Polacy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tak wygląda miejsce spoczynku Violetty Villas. Artystki nie ma z nami od 12 lat. Liczni fani piosenkarki robią, wiele aby ocalić ją od zapomnienia

O tym się mówi: Marta Kaczyńska zdradziła, jak zwracał się do niej ojciec. To dziwne przezwisko