Jak podaje portal "Interia", Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilne ostrzeżenie dotyczące popularnej kiełbasy. W trakcie badań wykryto w produkcie obecność salmonelli, co może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Poznajcie szczegóły!

Salmonella w popularnym produkcie

GIS ostrzega konsumentów przed spożyciem popularnej kiełbasy, która mogła zostać skażona salmonellą. Właśnie ten rodzaj bakterii wykryto w jednej z serii produktu spożywczego, który został wycofany ze sprzedaży na terenie całego kraju. Niestety część produktów z wycofanej partii trafiło do kieszeni konsumentów.

" W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto Salmonella spp. w 1 z 5 próbek produktu Kiełbasa surowa Metka wołowa Tatarska 200 g" - czytamy w ogłoszeniu wydanym przez GIS.

Wycofana partia

GIS zdecydował o wycofaniu Kiełbasy surowej Metka wołowa Tatarska 200 g, Łuków o numerze partii 05 9 z datą ważności do 14 marca 2023 roku. Producentem produktu są Zakłady Mięsne Łuków S.A., ul. Przemysłowa 15, 21-400 Łuków.

GIS ostrzega przed spożyciem skażonego produktu, który może doprowadzić do wystąpienia zatrucia pokarmowego. Jeśli spożyliśmy produkt w wyżej wymienionej partii i wystąpią u nas objawy ze strony przewodu pokarmowego, niezwłocznie należy zgłosić się do lekarza.

Wśród typowych objawów zakażenia salmonellą wymienia się:

biegunkę (częstotliwość wypróżnień może przekraczać nawet 20 w ciągu doby),

nudności,

wymioty,

gorączkę,

bóle głowy.

Jeśli objawy zakażenia są lekkie, wystarczy dbać o nawodnienie i stosować dietę. W cięższych przypadkach, a także wtedy, kiedy objawy nie ustępują przez trzy dni, konieczna może okazać się hospitalizacja. Należy pamiętać, że w skrajnych przypadkach zakażenie może doprowadzić nawet do śmierci.

Śledzicie ostrzeżenia wydawane przez GIS?

To też może cię zainteresować: Zapadła ostateczna decyzja w sprawie programu "Rolnik szuka żony". Czy format zagości po raz kolejny na antenie TVP

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Justyna Żyła pokazała zdjęcie ze znanym skoczkiem. Wiele osób nie ma pojęcia, co tak naprawdę łączy tę dwójkę

O tym się mówi: W sklepie do Agaty Rubik podeszła pewna kobieta. Powiedziała tylko kilka słów. Czego dotyczyły