Jak podaje portal "Wirtualna Polska", we wtorek 21 lutego w Arkadach Kubickiego w Warszawie swoje przemówienie wygłosił prezydent Joe Biden. Przed wystąpieniem Prezydenta Stanów Zjednoczonych głos zabrał prezydent Andrzej Duda. W trakcie jego przemówienia przywódca naszego kraju zaliczył sporą wpadkę. Poznajcie szczegóły!

Joe Biden w Polsce

Wizyta Joe Bidena zaczęła się nieco wcześniej, niż zakładano. Prezydent USA pojawił się w Polsce dzień wcześniej, niż przewidywał to oficjalny harmonogram. Miało to związek z faktem, że amerykański przywódca udał się z niezapowiedzianą wizytą do Kijowa, gdzie spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim.

Było to wydarzenie bez precedensu, bo pierwszy raz prezydent Stanów Zjednoczonych udał się do kraju, w którym trwa wojna. O Ukrainie Biden mówił także w swoim przemówieniu w warszawskich Arkadach Kubickiego. "Rok po wybuchu wojny jesteśmy zjednoczeni. Nie spuścimy wzroku z Ukrainy" - zapewnił prezydent USA.

Prezydent Andrzej Duda zaliczył wpadkę

Przed tym, jak na specjalnie przygotowanej scenie pojawił się prezydent Biden, głos zabrał polski prezydent. Andrzej Duda wrócił wspomnieniami do swojego spotkania z Wołodymyrem Zełenskim i prezydentem Litwy, które odbyło się w przeddzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zdradził, że ukraiński przywódca zapewnił wówczas, że Ukraińcy stawią czoło Rosji.

Niestety w trakcie wystąpienia Andrzeja Dudy doszło do niefortunnego przejęzyczenia, które usłyszeli wszyscy.

"Ukraina nie upadła do dzisiaj, dzięki bohaterstwu obrońców Ukrainy, dzięki bohaterstwu rosyjskich żołnierzy, ale także dzięki wsparciu, jakie daje Ukrainie wolny świat" - powiedział prezydent Duda, omyłkowo chwaląc bohaterstwo rosyjskich, a nie ukraińskich żołnierzy.

Wpadka polskiego prezydenta nie przeszła niezauważona, o czym świadczą liczne wpisy w mediach społecznościowych.

A wy, jak oceniacie wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy?

To też może cię zainteresować: ZUS może zawiesić wypłatę świadczenia dla części emerytów. Wszystko na skutek zmian, które wejdą w życie już 1 marca

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Ivan Komarenko znów o sobie przypomniał. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki pod ostatnim wpisem. Czego dotyczył

O tym się mówi: Znów zrobiło się głośno o rzekomym romansie księcia Harry'ego. Czy następca tronu ma nieślubne dziecko