Nic tak nie przeraża osób, których bliscy cierpią lub zmarli na nowotwór, jak to, że spotka to nas samych. Staramy się żyć zdrowiej, odżywiać się prawidłowo, zażywamy ruchu i unikamy używek, a jednak może nas dopaść rak, który wywoływany jest wieloma substancjami kancerogennymi dodawanymi do żywności, napojów, kosmetyków, czy detergentów.

Ten nasilający się nocą objaw może oznaczać przerzuty nowotworu jelita grubego

Nie jesteśmy w stanie we współczesnym świecie całkowicie wyeliminować zagrożenia zapadnięciem na chorobę nowotworową, gdyż musielibyśmy żyć bez przyjmowania jakichkolwiek substancji, mieć wiedzę z zakresu badań laboratoryjnych i możliwość wytwarzania własnych ubrań, jedzenia i wszystkich pozostałych elementów potrzebnych nam do życia i przetrwania.

Dlatego też warto poznać różne symptomy chorób, które mogą pogorszyć nam jakość życia lub je nam odebrać. O ile intuicyjnie potrafimy stwierdzić, że coś jest z nami nie w porządku, o tyle istnieje wiele zaskakujących objawów, których nigdy byśmy nie przypisali na przykład nowotworowi jelita grubego. Jednym z objawów, którego występowanie nasila się szczególnie nocą, jest uporczywy kaszel, który zazwyczaj wcisnęlibyśmy między objawy przeziębienia lub grypy.

Rak okrężnicy z przerzutami lub stadium 4 to rozwinięty nowotwór złośliwy, który rozsiał się poza okrężnicę na inne obszary ciała. Chociaż rak jelita grubego może przemieszczać się po całym ciele, istnieją określone obszary, w których jest bardziej prawdopodobne, że się rozprzestrzeni.

Do najczęstszych należą wątroba i płuca, a także mózg, odległe węzły chłonne i otrzewna (błona wyściełająca jamę brzuszną). Rak okrężnicy może dawać różne objawy w zależności od tego, gdzie się rozprzestrzenia, a objawy te mogą wahać się od ledwo zauważalnych do bardzo ciężkich.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dodatek węglowy w kwocie 6000 zł już niebawem stanie się faktem. Kto będzie mógł skorzystać z wypłaty

O tym się mówi: Ważna informacja dla pacjentów. Lada dzień wejdzie w życie nowa lista leków refundowanych. Za wiele specyfików zapłacimy więcej