Przeglądając czeluści internetu i mediów społecznościowych, często natrafiamy na rozpaczliwe błagania o pomoc w zbiórce środków finansowych potrzebnych na złodziejsko drogie leczenie. Te wymyślne terapie bardzo często ratują życie, jednak dla większości ludzi są nieosiągalne bez ogromnej pomocy Darczyńców.

Terapia ratująca zdrowie dziewczynki kosztuje ponad 6 tysięcy złotych!

Ten ogrom potrzeb wprost przeraża, jednak fundacje i platformy ogłoszeniowe dwoją się i troją, aby jak najszerzej rozpowszechniać wszystkie sprawy i zbiórki. Wśród nich jest zbiórka pieniędzy na rzecz 16-letniej Justyny, która nie dość, że cierpi z powodu epilepsji, torbieli, tętniaka mózgu i spektrum autyzmu, to jeszcze została zainfekowana rozlegle gronkowcem, który pustoszy jej młody organizm.

Na stronie "zrzutka.pl.pl", opisana jest cała historia choroby nastolatki, a podczas czytania o jej smutnym dzieciństwie i walce jej mamy o zdrowie córki, łzy napływają do oczu...

Jak czytamy w opisie, Justyna od trzeciego roku życia wymaga specjalistycznej opieki stomatologicznej, gdyż gronkowiec wciąż atakuje zęby dziewczynki, które może stracić. Kosztowne leczenie w jednej z katowickich klinik pochłania środki utrzymania mamy 16-latki, dlatego też powstała zbiórka pieniędzy na leczenie Justyny z infekcji gronkowcem.

[...] Okazało się, że na pozór zdrowe zęby są jednak zaatakowane po ostatniej infekcji przez gronkowca. Na chwilę obecną wprowadzono antybiotyk, by nie dopuścić do sepsy. Jednak wymagany jest pilnie kolejny zabieg w narkozie, ratujący uzębienie Justyny. Koszt to 6153.00 zł.

[...] Ze względu na konieczność stałego współudziału, jako opiekuna córki w procesie jej leczenia i rehabilitacji i edukacji nie mogę podjąć pracy zarobkowej. [...] - brzmi matczyne błaganie o wsparcie.

Jak informował portal "Życie News": NIESAMOWITE ZDJĘCIA RAFAŁA MROCZKA TRAFIŁY DO SIECI. DUMNY TATA POSTANOWIŁ POCHWALIĆ SIĘ UKOCHANĄ CÓRECZKĄ. DZIEWCZYNKA WIELE PO NIM ODZIEDZICZYŁA

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA NIEMIRSKA OBCHODZI URODZINY. GWIAZDA „CZTERECH PANCERNYCH I PSA” BYŁA NIEGDYŚ W CENTRUM SKANDALU. PRZYJĘŁA OŚWIADCZYNY ŻONATEGO MĘŻCZYZNY