Jak przypomina portal "Jastrząb Post", po śmierci królowej Elżbiety II brytyjski tron objął jej najstarszy syn. Karol III został proklamowany na króla dwa dni po śmierci swojej matki - 10 września. Na koronację monarchy jemu i nam przyjdzie jednak sporo poczekać. Kiedy dokładnie ma się odbyć i jak będzie przebiegała?

Król Karol III zastąpił Elżbietę II

Nie jest tajemnicą, że Karol III naczekał się na możliwość objęcia tronu. Jego matka zasiadała na brytyjskim tronie przez 70 lat. Królową została w wieku 26 lat, kiedy jej ojciec zmarł na raka. Karol już w momencie proklamacji na króla zapisał się w historii monarchii, będąc najstarszym królem obejmującym władzę.

10 września bieżącego roku król Karol III podpisał dokumenty proklamacyjne, co nastąpiła w obecności Rady Akcesyjnej. Na koronację władcy przyjdzie jednak trochę poczekać. Nie jest to nic nadzwyczajnego, wystarczy przypomnieć, że królowa Elżbieta II czekała na swoją koronację ponad rok.

Kiedy odbędzie się koronacja Karola III?

Serwis "Bloomberg" donosi, że koronacja króla Karola III ma się odbyć w dniu 3 czerwca 2023 roku. Czy ostatecznie dojdzie do niej tego dnia, zależy od tego, czy w międzyczasie nie dojdzie do jakiś niespodziewanych sytuacji.

Uroczystość koronacji, ma być w przypadku króla Karola III znacznie skromniejsza niż miało to miejsce w przypadku jego matki. Ma na niej pojawić się mniejsza licza zaproszonych gości. Nie zabraknie jednak tradycyjnych elementów ceremonii.

Król zasiądzie na tronie koronacyjnym, a w jego dłoniach pojawi się berło i jabłko. Karol III zostanie namaszczony olejami, a po dokonaniu tego aktu, złoży on przysięgę. W dniu koronacji, król będzie miał 74. lata.

Jesteście ciekawi, jak będzie wyglądała koronacja króla Karola III?

To też może cię zainteresować: Jeśli w czasie snu, zdarza ci się coś takiego, musisz mieć się na baczności. Naukowcy nie mają wątpliwości, to sygnał ostrzegawczy od organizmu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tegoroczna cena zniczy i związek może być dla nas niemiłą niespodzianką. Drożyzna nie ominie i tych produktów

O tym się myśli: Niepokojące prognozy na nadchodzącą zimę. Czy czekają nas od dawna nie widziane mrozy