Jak przypomina portal "Pomponik", królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września w wieku 96. lat. Monarchini odeszła w swojej szkockiej posiadłości Balmoral. Akt zgonu władczyni nie tylko zdradził przyczynę jej śmierci, ale także ujawnił o której zmarła Elżbieta II. Poznajcie szczegóły!

Koniec epoki

Królowa Elżbieta II zasiadała na brytyjskim tronie przez 70. lat. Jej koronacja miała miejsce 2 czerwca 1953 roku, choć formalnie objęła tron ponad rok wcześniej, w dniu śmierci swojego ojca - króla Jerzego VI (6 lutego 1952 roku). Kiedy obejmowała swoje rządy, funkcję premiera pełnił Winston Churchill.

Zaledwie dwa dni przed śmiercią, królowa Elżbieta II powierzyła misję stworzenia rządu następczyni Borisa Johnsona, Liz Truss. Wraz z odejściem władczyni, skończyła się pewna epoka. Rządy przeszły teraz w ręcej króla Karola III, który już teraz zapisał się w historii, jako najstarszy władca wstępujący na tron.

Przyczyna śmierci Elżbiety II

Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września. Tego dnia w południe pojawił się niepokojący komunikat, że lekarzy mocno niepokoi stan monarchinii. Do Balmoral, gdzie przebywała, zaczęli zjeżdżać członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, co dla wielu oznaczało tylko jedno - życie władczyni dobiega końca.

29 września media na całym świecie obiegł akt zgonu królowej. Wynika z niego, że " Elżbieta Aleksandra Maria Windsor zmarła dokładnie o godzinie 15:10. Jako powód śmierci w dokumencie podano "podeszły wiek".

Osobą, która poinformowała o śmierci królowej, była jej jedyna córka - księżniczka Anna. To właśnie ona, a także jej starszy brat, król Karol III czuwali przy odchodzącej Elżbiecie II.

Jak myślicie, jak Karol III poradzi sobie z rządzeniem?

To też może cię zainteresować: Pacjentów czekają spore zmiany w działaniu przychodni Podstawowej Opieki Medycznej. Zaczną obowiązywać już w październiku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magdalena Stępień przerwała milczenie. Po raz pierwszy od utraty syna mówi o tym, jak wygląda jej życie

O tym się mówi: Nie milkną spekulacje na temat abdykacji Franciszka. Jeden z watykanistów nie ma wątpliwości, że jego następcą będzie Polak. Padło jego nazwisko