Jak przypomina portal "Pomponik", punktualnie o godzinie 12 w Opactwie Westminsterskim rozpoczęły się uroczystości żałobne ku pamięci Elżbiety II. Za trumną zmarłej królowej szła czwórka jej dzieci na czele z obecnym monarchą, Karolem III. W kondukcie żałobnym pojawiała się również dwójka dzieci księżnej Kate i księcia Williama. Mowa o księciu George'u i jego młodszej siostrze - księżniczce Charlotte. Ich rodzice uznali, że dzieci są wystarczająco dojrzałe, żeby wziąć udział w ostatnim pożegnaniu swojej prababci.

Ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II

W poniedziałek 19 września, dokładnie o godzinie 12 rozpoczęło się nabożeństwo żałobne ku pamięci królowej Elżbiety II. W kondukcie żałobnym, tuż za trumną zmarłej monarchinii szły jej dzieci, wnuki oraz prawnuki. Książę William i księżna Kate zdecydowali, że dwójka ich najstarszych pociech jest już wystarczająco dojrzała, aby udźwignąć udział w pogrzebie.

W kondukcie można było zobaczyć, idącego obok księcia Williama księcia Georga, a u boku księżnej Kate, księżniczkę Charlotte. Do Opactwa Westminsterskiego dzieci przybyły samochodem, wspólnie z księżną Kate i królową małżonką Camillą. Rodzeństwo to najmłodsze osoby, jakie biorą udział w ostatnim pożegnaniu królowej Elżbiety II.

"Daily Mail" zdradza, że Kate i William długo zastanawiali się, czy ich dzieci powinny brać w wydarzeniu. W końcu zdecydowali, że w domu pozostanie tylko najmłodszy książę Louis. Warto przypomnieć, że już w ubiegłym roku rodzeństwo brało udział w pogrzebie swojego pradziadka - księcia Filipa.

Kondukt żałobny/YouTube @WSMV 4 Nashville
Kondukt żałobny/YouTube @WSMV 4 Nashville
Kondukt żałobny/YouTube @WSMV 4 Nashville

Trwa pożegnanie królowej Elżbiety II

W kondukcie żałobnym można było zobaczyć czwórkę dzieci królowej: jej najstarszego syna króla Karola III, jedyną córkę Annę, której towarzyszył mąż, księcia Andrzeja oraz najmłodszego syna królowej - księcia Edwarda.

W drugim rzędzie szli książę William i księżna Kate z dziećmi, a za nimi książę Harry i jego żona Meghan Markle. Po zakończeniu nabożeństważałobnego, trumna z ciałem królowej zostanie przeniesiona do kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor, gdzie spocznie.

Ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II/YouTube @WSMV 4 Nashville
Ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II/YouTube @WSMV 4 Nashville
Ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II/YouTube @WSMV 4 Nashville

To też może cię zainteresować: Książę William mocno wspiera swojego ojca po kolejnym rozczarowaniu zachowaniem Harry’ego i Meghan. Złożył mu istotną obietnicę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TVP znów znalazło się w ogniu krytyki. Stacja wydała specjalne oświadczenie. O co poszło tym razem

O tym się mówi: Samochód Zbigniewa Ziobry brał udział w wypadku. Co wiadomo na temat zajścia i stanu ministra sprawiedliwości