Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", w czwartek 8 września odeszła Elżbieta II, która przez 7 dekad zasiadała na brytyjskim tronie. Nowy król, Karol III, przybył do Pałacu Westminsterskiego w Londynie, gdzie kondolencje złożyli mu członkowie Izby Lordów i Izby Gmin. Przy okazji nowy władca pozwolił sobie na kilka słów dotyczących jego matki.

Izba Gmin i Izba Lordów składają kondolencje

Król Karol III pojawił się w najstarszej sali Pałacu Westminsterskiego w Londynie, gdzie zebrali się członkowie Izby Lordów i Izby Gmin, aby złożyć nowemu władcy kondolencje z powodu śmierci jego matki - królowej Elżbiety II.

"Jestem głęboko zobowiązany za te wyrazy współczucia, które tak dobrze obejmują to, kim była nasza królowa i co znaczyła dla nas wszystkich" - powiedział nowy władca Wielkiej Brytanii. Król Karol III podkreślił, że wszyscy zebrali się, aby wspominać ogromny wkład jego matki w działanie na rzecz Brytyjczyków.

"Była przykładem najwspanialszej służby, którą z bożą pomocą i waszą jestem gotów nieść dalej" - podkreślił król Karol III.

Przygotowania do pogrzebu królowej Elżbiety II

Już w najbliższą środę, trumna z ciałem królowej Elżbiety II zostanie wystawiona wPałacu Westminsterskim w Londynie. Wystawienie nastąpi o godzinie 17 i pozostanie tam do poniedziałku 19 września do godziny 6:30.

Trumna ma pozostawać zamknięta. Ustawiona będzie na specjalnym katafalku. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez władze, Pałac, gdzie wystawiona będzie trumna, będzie otwarty przez 24 godziny, tak, aby wszyscy, którzy chcą, mieli szansę pożegnania królowej, która przez 70 lat rządziła Zjednoczonym Królestwem.

Co sądzicie o słowach nowego króla?

To też może cię zainteresować: Królowa Elżbieta II nie znosiła, kiedy Karol zwracał się do niej w taki sposób. Dla wielu to może być spore zaskoczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące doniesienia na temat Joanny Kurskiej obiegły media. "Zażądała iPhone’a, tabletu, auta i karty kredytowej

O tym się mówi: Wyższa temperatura w domu zimą, może nas słono kosztować. Powodem mają być nie tylko wysokie rachunki za ogrzewanie. Czy będą nam grozić mandaty