Szykuje się wielka uroczystość związana z ogłoszeniem Karola królem Karolem III.

W weekend będzie się wiele działo w mediach, za sprawą śmierci królowej Elżbiety II i jej skutków.

Król Karol ląduje w Londynie. Zapamięta te chwile do końca swojego życia

Samolot wylądował w RAF Northolt w zachodnim Londynie. Król Karol stanie się jutro oficjalnie królem Karolem III. Jest pierwsze zdjęcie króla po śmierci jego matki.

Jutro o godzinie 10:00 rano w państwowych apartamentach Pałacu św. Jakuba, zostanie ogłoszony oficjalnie król Wielkiej Brytanii, jak obwieścił Pałac Buckingham.

W oświadczeniu czytamy:

Po Radzie Akcesyjnej nastąpi Proklamacja Główna, która zostanie odczytana o godzinie 11:00 z balkonu wychodzącego na Friary Court w Pałacu św. Jakuba.

Proklamację odczyta Garter King of Arms w towarzystwie hrabiego marszałka, innych oficerów broni i sierżantów sztabowych.

To pierwsze publiczne czytanie Proklamacji.

Odczytanie drugiej proklamacji odbyć się ma w londyńskim City, w Royal Exchange, w południe.

Następne proklamacje zaplanowane są do przedstawienia w niedzielne południe w Szkocji, Irlandii Północnej i Walii.

W dowód przyjęcia i akceptacji nowego Suwerena, flagi powiewać mają z pełnego masztu od chwili odczytania głównej proklamacji w Pałacu św. Jakuba do jednej godziny po proklamacjach w Szkocji, Irlandii Północnej i Walii, po czym flagi powrócą do połowy masztu na znak żałoby po śmierci królowej.

To też może cię zainteresować: Pilne alerty o zaginięciach nastolatków w różnych częściach kraju. Te informacje są bardzo niepokojące. Dlaczego dzieci masowo znikają bez śladu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Król Karol III żegna się z matką. Wzruszające słowa o Krolowej Elżbiecie II