Sytuacja na Odrze to nie koniec problemów w Polsce. Jak podaje portal Business Insider, wczoraj martwe ryby znaleziono także w rzece Ner. Zaraz po zdarzeniu, Tomasz Bocheński – wojewoda łódzki zorganizował natychmiastowe spotkanie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Radzimy śledzić komunikaty!

- W związku z dzisiejszym wnioskiem wojewody łódzkiego dotyczącym zagrożenia ekologicznego do mieszkańców dwóch powiatów woj. łódzkiego wysłano alert RCB – informowano Polaków już wczoraj.

Dziś okazuje się, że alertem objęty jest kolejny powiat, który graniczy z województwem łódzkim. Mowa tutaj o powiecie kolskim, położonym w województwie wielkopolskim. Sytuacja jest rozwojowa.

Uważajcie na siebie!

Alertem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa objęte są zatem powiaty: poddębicki, kolski oraz łęczycki. Jak głosi alert, mieszkańcy i turyści, a także zwierzęta nie powinni wchodzić do rzeki Ner i nie korzystać z jej wód. Ważne jest, aby śledzić kolejne komunikaty i pozostać czujnym.

Obecnie na polecenie wojewody łódzkiego, Policja oraz Państwowa Straż Pożarna sprawdza całe koryto rzeki, które przepływa przez województwo łódzkie. Zanieczyszczenia są identyfikowane i oceniania jest ewentualna ich skala.

Zgodnie z komunikatem wydanym przez Grzegorza Schreibera – marszałka województwa łódzkiego, przez kolejne dwa tygodnie obowiązuje zakaz wędkowania na rzece Ner.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: FANI LIONELA MESSIEGO KOMPLETNIE ZASKOCZENI DECYZJĄ JURY „FRANCE FOOTBALL”. ARGENTYŃSKI PIŁKARZ NIE MA SZANS NA ZŁOTĄ PIŁKĘ. W INTERNECIE ZAWRZAŁO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PROGNOZA POGODY DLA TURYSTÓW W GÓRACH DALEKA OD OPTYMIZMU. METEOROLODZY PRZESTRZEGAJĄ PRZED POCHOPNYM WYCHODZENIEM NA SZLAK. AURA NIE BĘDZIE SPRZYJAĆ