Wzrost cen produktów i usług zaczęliśmy obserwować już w trakcie pandemii. To wtedy pojawiały się znaczące podwyżki prądu, gazu czy też produktów spożywczych. Całą sytuacją pogorszyła jeszcze wojna w Ukrainie, która spowodowała, że inflacja na niemal całym świecie, zaczęła po prostu galopować.

Sytuacja jest bardzo zła

Nie da się ukryć, że Polacy są już mocno zmęczeni tym, co dzieje się w kraju. Nieustanne podwyżki niemal wszystkiego doprowadzają gospodarstwa domowe do ruiny. Co więcej, nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie sytuacja uległa poprawie. Podczas gdy wielu z nas musi zmagać się z nieraz dwukrotnym wzrostem raty kredytu hipotecznego, rząd obmyśla nowe sposoby na walkę z inflacją. Jednak czy są one skuteczne?

Ostatnio gościem programu „Newsroom” Wirtualnej Polski był Artur Nowak-Far, profesor wykładający w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Profesor zabrał głos na temat rzekomych planów dewaluacji, którą miałby przeprowadzić Narodowy Bank Polski. Jak zaznaczył ekspert, gdyby NBP faktycznie podjął taki krok, to ekonomiści byliby tym zażenowani.

Czy NBP podejmie takie kroki?

– Prowadzący hurtownię przedsiębiorca, który zaopatruje się za granicą, nagle jest zaskakiwany, że zamiast płacić 100 zł, płaci 150 zł z powodu dewaluacji. Jak ludzie oszczędzają pieniądze, to robią to z myślą o różnych celach. Nagle rząd dewaluuje i to jest wielkie oszustwo. Grecy się na to nie zdecydowali podczas kryzysu, dlatego że to była skok na kasę obywateli – zaznaczył profesor Artur Nowak – Far, podczas rozmowy z Wirtualną Polską.

Miejmy zatem nadzieję, że Narodowy Bank Polski nie zdecyduje się na taki krok, który może pozornie pomoże, ale finalnie doprowadzi nasz budżet do ruiny.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: MAŁO BRAKOWAŁO, A KATARZYNA I CEZARY ŻAKOWIE NIE BYLIBY JUŻ MAŁŻEŃSTWEM. NAD ZWIĄZKIEM PARY WISIAŁO WIDMO ROZWODU. AKTORKA WYZNAŁA PRAWDĘ O KRYZYSIE

Portal "Życie News" pisał również: BARDZO SMUTNA WIADOMOŚĆ. ZNANA AKTORKA ZOSTAŁA ODŁĄCZONA OD APARATURY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY