W ostatnich dniach cała Polska żyje wydarzeniami związanymi z zanieczyszczaniem Odry. W mediach nieustannie pojawiają się nowe informacje na temat całej sytuacji, a pracujący na miejscu specjaliści wyławiają kolejne zwierzęta z wody. Wiadomo już, że wyłowionych zostało ponad 10 ton ryb, ale ucierpiały także bobry czy bociany.

Sytuacja jest tragiczna

Co więcej, jak podaje portal Styl, osoby pracujące przy oczyszczeniu Odry mają poparzone ręce, mimo nieustannej pracy w rękawiczkach. Według wielu źródeł, sygnały o niepokojącej sytuacji na Odrze były przekazywane do władz już w połowie ubiegłego miesiąca. Nikt jednak nie podjął żadnych działań w tym kierunku.

Niemieckie media donoszą, że powodem zanieczyszczenia prawdopodobnie jest rtęć. Z tą opinią nie zgadzają się jednak polscy eksperci. Do dziś nie poznaliśmy prawdy na temat źródła skażenia, ani też substancji, która znalazła się w rzece i spowodowała ekologiczną katastrofę.

Kinga Rusin komentuje katastrofę

Głos na temat całej sprawy zabierają także znane osoby. Wśród nich znalazła się Kinga Rusin, która opublikowała post na swoim Instagramie. Gwiazda apeluje do władz, aby jak najszybciej podjęte zostały odpowiednie kroki. Całą sytuację porównała do katastrofy w Czarnobylu.

- Podobnie jak w Czarnobylu, władza wiedziała i nie ostrzegła obywateli, narażając ich zdrowie i życie, bagatelizowała i ukrywała prawdę, a o katastrofie ludzie dowiedzieli się z zagranicy. My o skażeniu Odry m.in. rtęcią dowiedzieliśmy się od niemiecki służb. W tym czasie nasze ogłaszały, że "przyglądają się sprawie i badają", a o rezultatach poinformują "za tydzień" – pisze gwiazda na swoim profilu.

Pod postem natychmiast zaczęło pojawiać się sporo komentarzy. Obserwatorzy gwiazdy są oburzeni całą sytuacją i domagają się sprawiedliwego osądzenia tych, którzy są odpowiedzialni za tragedię!

Jak informował portal "Życie News": BARDZO SMUTNA WIADOMOŚĆ. ZNANA AKTORKA ZOSTAŁA ODŁĄCZONA OD APARATURY

Przypomnij sobie: MAŁO BRAKOWAŁO, A KATARZYNA I CEZARY ŻAKOWIE NIE BYLIBY JUŻ MAŁŻEŃSTWEM. NAD ZWIĄZKIEM PARY WISIAŁO WIDMO ROZWODU. AKTORKA WYZNAŁA PRAWDĘ O KRYZYSIE

Portal "Życie News" pisał również: NARUSZENIE OBOWIĄZKÓW SŁUŻBOWYCH TO POWAŻNE PRZEWINIENIE. O JAKIEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI MOWA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY