Jak donosi Super Express, prace legislacyjne partii rządzącej zawierają w swoim wykazie projekt ustawy mające za zadanie regulować między innymi dodatki o charakterze jednorazowym dla osób, które ogrzewają swoje domostwa surowcem innym, niż tradycyjny węgiel.

Rządzący chcą jednorazowo dopłacić do ogrzewania?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Bog Wegański (@bogweganski)

Jak się okazuje, firmy ciepłownicze nie będą mogły naliczyć zbyt wysokich cen taryf w ramach podwyżki inflacyjnej. W projekcie rządu zawarty jest bowiem punkt ograniczający podwyżki cen, za pomocą wprowadzenia taryf zawierających rekompensatę.

W dokumencie czytamy, że proponowane przepisy po wprowadzeniu mają pozwolić na ochronienie wielu gospodarstw domowych przed niekorzystnymi sytuacjami ekonomiczno-finansowymi.

Najuboższe gospodarstwa domowe będą mogły liczyć na wsparcie. Rządzącym chodzi o to, aby dać obywatelom poczucie bezpieczeństwa ekonomicznego. Ma to wszystko powstrzymać wzrost cen, który jest nieuzasadniony w najgorszym czasie, za pośrednictwem rozłożenia popytu na dłuższy okres czasu.

Rozwiązanie zmniejsza ryzyko wystąpienia zjawiska kumulacji fali popytowej wynikającej np. z oczekiwania na niższe ceny, wstrzymywaniem się z zakupem aż do wystąpienia silnych mrozów i konieczności intensywnego ogrzewania lub z powodu braku środków na dokonanie zakupu, co mogłoby negatywnie wpływać na logistykę zaopatrzenia w sezonie 2022/2023 (ograniczenia logistyki). - widnieje w dokumencie rządowym.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Ostrzegawcza przepowiednia siostry Łucji dos Santos. Przekazała pilną wiadomość Polsce

Zerknij też tutaj: Smutne wieści w rodzinie Jerzego Połomskiego. Kto spoczął w wykupionym przez niego miejscu ostatniego spoczynku