Jak zauważa portal "O2", w ostatnich latach coraz więcej miejsca w debacie publicznej poświęca się kwestią zmian klimatycznych. Zdaniem badaczy z Uniwersytetu Cambridge wciąż jednak zbyt mało mówi się o tym, do jakich katastrofalnych skutków zmiany te, mogą prowadzić. Najczarniejszy z możliwych scenariuszy zakłada, że ludzkość wyginie.

Czarne scenariusze zmian klimatycznych

Badacze od lat przestrzegają ludzkość przed najczarniejszymi scenariuszami postępujących zmian klimatycznych. Już dziś mamy przedsmak tego, co może przynieść nam przyszłość. Susze przyczyniają się do zmniejszenia ilości plonów i problemu głodu. Fale morderczych upałów przyczyniają się do przedwczesnych zgonów.

Coraz częściej doświadczamy ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak gwałtowne intensywne opady, wichury, trąby powietrzne, czy gwałtowne i niszczycielske burze. Możliwe scenariusze zmian klimatycznych wskazywało na to, co nas czeka jeśli średnia temperatura wzrośnie o 1,5 lub 2 stopnie.

Katastrofa klimatyczna/YouTube @Globalista - Oskar Bednarski
Katastrofa klimatyczna/YouTube @Globalista - Oskar Bednarski
Katastrofa klimatyczna/YouTube @Globalista - Oskar Bednarski

Badacze z Cambridge poszli o krok dalej i postanowili przeanalizować, co stanie się, jeśli średnia temperatura na naszej planecie do 2070 roku wzrośnie o 3 stopnie Celsjusza. Z symulacji przeprowadzonych przez naukowców wynika, że średnia roczna temperatura wynosiłaby 29 stopni.

Efekt domina

W najczarniejszym scenariuszy ludzkość dąży do samozagłady. Wszystko przez efekt domina. Zmiany klimatyczne w tym najczarniejszym z najczarniejszych scenariuszy pociągają za sobą szereg katastrofalnych zjawisk, jak konflikty jądrowe, pandemie, klęskę głodu o rozmiarach, z jakimi do tej pory nie mieliśmy do czynienia.

Naukowcy podkreślają, że ludzkość nie powinna wykluczać najgorszych scenariuszy. Takie posunięcie postrzegają, jako "niebezpieczne". Branie ich pod uwagę, może zapobiec ich wypełnieniu się.

Efekt domina/YouTube @Globalista - Oskar Bednarski
Efekt domina/YouTube @Globalista - Oskar Bednarski
Efekt domina/YouTube @Globalista - Oskar Bednarski

Co sądzicie o takim podejściu?

To też może cię zainteresować: Seniorzy mogą liczyć na dodatkowe 500 zł. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać pieniądze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dodatkowe pieniądze trafią do seniorów już niebawem. Nie wszyscy seniorzy dostaną czternastkę. Kto może liczyć na zastrzyk gotówki

O tym się mówi: Kuba Wojewódzki obchodzi 59. urodziny. Z tej okazji okazał pochwalił się wyjątkowym zdjeciem