Jak przypomina portal "Super Express", od jakiegoś czasu pojawiają się plotki, że papież Franciszek zdecyduje się pójść w ślady swojego poprzednika i jak on abdykuje. Spekulacji na temat narosło tak dużo, że głos w sprawie postanowił zabrać sam Franciszek. Czy należy spodziewać się jego ustąpienia jeszcze w sierpniu tego roku?

Pogłoski a abdykacji papieża Franciszka

W połowie czerwca Watykan zaczął huczeć od plotek, że papież Franciszek zdecyduje się abdykować. Spekulowano, że może stać się to jeszcze w sierpniu tego roku. Informacje o możliwym odejściu papieża powtarzało wielu zagranicznych korespondentów, przytaczając dowody, mające potwierdzać tę tezę.

Przez długi czas papież Franciszek konsekwentnie milczał w sprawie pojawiających się plotek. Oliwy do ognia plotek dolał również fakt, że Ojciec Święty ze względów zdrowotnych przełożył swoją wizytę w Afryce, a na sierpień zwołano nadzwyczajny zjazd kościelnych hierarchów.

Wreszcie Franciszek zdecydował się odnieść do plotek, jakie z Watykanu obiegły cały świat. W wywiadzie udzielonym agencji informacyjnej Reuters, papież przyznał, że abdykacja nie jest czymś, czego nie bierze pod uwagę. Dodał, że choć na ten moment nie rozważa takiego kroku, to w przyszłości "Bóg powie", czy powinien to zrobić, czy nie.

Przypomnijmy, poprzednik Franciszka, Benedykt XVI ogłosił abdykację w 11 lutego 2013 roku. Papież Benedykt XVI zdecydował się na ten krok ze względu na pogarszający się stan jego zdrowia.

Benedykt XVI/YouTube @TVP Info
Benedykt XVI/YouTube @TVP Info
Benedykt XVI/YouTube @TVP Info

Myślicie, że w najbliższych miesiącach usłyszymy o tym, że drugi z rzędu papież zdecydował się abdykować?

To też może cię zainteresować: Fantastyczna passa polskiej tenisistki się skończyła. Iga Świątek dziś musi mentalnie zmierzyć z porażką. Czy problemy liderki rankingu WTA wróciły

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Ibisz szczerze wypowiedział się o swoim trzecim małżeństwie. Ze strony gwiazdora Polsatu padły wartościowe słowa, które zamkną usta krytykom

O tym się mówi: Jarosław Bieniuk pochwalił się rodzinnym zdjęciem. Internauci są mocno podzieleni. Padły ostre słowa nawiązujące do byłej partnerki Anny Przybylskiej