Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", w środę rozpoczął się oficjalny szczyt NATO w Madrycie. W stolicy Hiszpanii pojawiła się delegacja Polski z prezydentem Andrzejem Dudą na czele. Głowie państwa towarzyszy również jego żona Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza dama bierze udział w spotkaniach ze swoimi odpowiedniczkami z innych krajów. Wszystkich zaskoczyła jej nieobecność na oficjalnym spacerze z królową. Co stoi za jej nieobecnością?

Agata Kornhauser-Duda w Hiszpanii

Polska pierwsza dama w środę 29 czerwca wzięła udział w oficjalnym spotkaniu z hiszpańską królową Letizią, w którym uczestniczyły również inne pierwsze damy. Po oficjalnej części, przyszedł czas na mniej formalny spacer w towarzystwie monarchinii. To właśnie na nim zabrakło Agaty Kornhauser-Dudy.

"Fakt" zdecydował się dociec, dlaczego Agaty Kornhauser-Dudy zabrakło na spacerze po pałacowych ogradach. Szef gabinetu prezydenta, Paweł Szrot nie zdradził powodu nieobecności polskiej pierwszej damy, wskazując, że część podejmowanych przez nią aktywności w Hiszponii ma charakter niejawny.

Szczyt NATO

Główną przyczyną zwołania szczytu NATO w Madrycie, jest tocząca się od 24 roku wojna na Ukrainie. Przywódcy krajów Paktu Północnoatlantyckiego omawiali szereg spraw związanych z bezpieczeństwem państw członkowskich.

W trakcie spotkań udało się wypracować wiele ważnych dla bezpieczeństwa decyzji. Zdecydowano między innymi o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO i przyjęciu do organizacji Szwecji i Finlandii, które do tej pory współpracowały z paktem.

Co sądzicie o nieobecności Agaty Kornhauser-Dudy w czasie speceru z królową Letizią?

To też może cię zainteresować: Problemy zdrowotne Piotra Kraśki mocno odbiły się na jego rodzinie. Ukochana dziennikarza nie ma wątpliwości, musi zwolnić tempo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wakacyjny wypoczynek nie dla wszystkich Polaków. Wiadomo ilu z nas nie wyjedzie na wakacje z powodu szalejącej drożyzny

O tym się mówi: Polacy otrzymują dziwne SMSy. "Witajcie w Rosji". O co chodzi