Jak podaje portal "Super Express", szalejąca drożyzna daje się nam coraz mocniej we znaki. Rosnące ceny produktów, usług, czy rat kredytów zmusza Polaków do zaciskania pasa. Z sondażu przeprowadzonego przez tabloid wynika, że ponad połowa rodaków musi zrezygnować z wakacyjnego wyjazdu.

Wakacyjne decyzje Polaków

Sondaż został przeprowadzony w dniach 21-22 czerwca na grupie składającej się z 1011 osób. Zadano im pytanie dotyczące tego, czy planują w tym roku wakacyjny wyjazd. Niestety wyniki badania nie są szczególnie optymistyczne. Wynika z nich, że inflacja zmusiła aż 59 procent ankietowanych musiało zrezygnować z planów wakacyjnych wyjazdów.

Wakacje w górach/YouTube @Jack Z
Wakacje w górach/YouTube @Jack Z
Wakacje w górach/YouTube @Jack Z

Warto odnotować, że w dalszym ciągu 41 procent uczestników badania zadeklarowało, że wysokie ceny paliwa, żywności, a także pobytu w wakacyjnych kurortach, pozostają bez wpływu na plany wakacyjnych wyjazdów.

Ekonomista Marek Zuber przyznaje, że obniżenie cen w typowo wakacyjnych miejscowościach może wymusić jedynie to, że przyjedzie do nich zdecydowanie mniej turystów. A ceny w kurortach wzrosły od 15 do nawet 30 procent w porównaniu rok do roku.

Wzrost cen jest z jednej strony wynikiem rosnących cen związanych z utrzymaniem, z drugiej zaś chęcią przedsiębiorców do odrobienia strat powstałych w związku z zamknięciem w czasie epidemii koronawirusa.

Wakacje nad morzem/YouTube @Twoja Pogoda
Wakacje nad morzem/YouTube @Twoja Pogoda
Wakacje nad morzem/YouTube @Twoja Pogoda

"Niestety rada na urlop jest taka sama jak rada na obniżenie inflacji. Trzeba zacisnąć pasa" - stwierdził w rozmowie z "Super Expressem" Marek Zuber.

A wy, planujecie w tym roku wakacyjny wyjazd? A może zdecydowaliście się z niego zrezygnować?

To też może cię zainteresować: Karolina Korwin-Piotrowska odniosła się do zamieszania wokół Tomasza Lisa. Padły wyjątkowo mocne słowa. Dziennikarz nie będzie z nich zadowolony

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Monika z "Sanatorium miłości" zdradziła prawdę na temat zwiąków w programie. Co powiedziała na temat zaręczyn Anny i Piotra

O tym się mówi: Oszuści nie próżnują. Stary sprawdzony sposób na wyłudzenie poprzez SMS-y w dalszym ciągu zbiera ogromne żniwo. O czym mowa