Jak podaje portal "Wirtualna Polska", Watykna nie otrzymał do tej pory odpowiedzi na złożoną propozycję, która dotyczyła poszukiwania sposobów zakończenia konliktu na Ukrainie. Watykański sekretaż podkreślił również, że papież Franciszek robi wszystko, aby uzmysłowić wszystkim, jak ogromnym absurdem jest wojna.

Watykan zabiera głos w sprawie wojny na Ukrainie

Wielu z nas wciąż pamięta wypowiedzi Franciszka dotyczące sytuacji na Ukrainie. Zwracano uwagę na to, że papież nie nazywa agresorami rosjan. Wiele emocji wzbudziła jego wypowiedź wskazująca, że być może Putin został sprowokowany do ataku, "szczekaniem NATO" u drzwi Rosji.

Watykański sekretarz stanu w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że "Papież użył naprawdę mocnych słów, by podkreślić absurd wojny na Ukrainie". Dodał, że Kościół prowadzi działania humanitarne, a także stara się angażować w rozwiązanie konfliktu na poziomie dyplomatycznym.

Papież Franciszek/YouTube @Netflix Polska
Papież Franciszek/YouTube @Netflix Polska
Papież Franciszek/YouTube @Netflix Polska

Kardynał Parolin wskazał, że próby znalezienia rozwiązania konfliktu na poziomie dyplomatycznym, nie doczekały się jeszcze żadnej odpowiedzi.

Papież Franciszek o "diabolicznej przemocy"

Papież Franciszek w trakcie czwartkowej audiencji z reprezentacjom Dzieła Pomocy Kościołom Wschodnim mówił o tym, że obecnie na Ukrainie dochodzi do diabolicznej przemocy. Wskazał, że na dochodzi tam do "dramatu Kaina i Abla", kiedy brat staje przeciwko bratu.

Papież apelował również o to, aby modlić się o powrót pokoju i wywierać "każdym chrześcijańskim środkiem" wpływ na to, aby doprowadzić do pokojowego zakończenia konfliktu toczącego się na Ukrainie.

Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich

Co sądzicie o słowach papieża?

To też może cię zainteresować: Ostra wymiana zdań pomiędzy ministrem Michałem Wójcikiem i Agnieszką Ścigaj. Polityk Solidarnej Polski nie przebierał w słowach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksandra Kwaśniewska niesamowicie zaskoczyła internautów. Na jej profilu ukazało się bardzo nietypowe zdjęcie taty za młodu. Niebywałe podobieństwo

O tym się mówi: Burzliwe życie Klaudii El Dursi. Zjawiskowo piękna modelka i prezenterka ma na koncie sporo zaskakujących historii. Często bywa o niej bardzo głośno