Jak podaje portal "Super Express", cały świat obiegło nagranie, na którym widać praktycznie nie dającego oznak życia rosyjskiego żołnierza leżącego na szpitalnym łóżku. Towarzyszą mu artyści wykonujący sowieckie pieśni patriotyczne. Wszystko dzieje się w świetle kamer. "Świadectwo moralnego upadku rosyjskiego patriotyzmu" - tak o nagraniu pisze jedna z niezależnych rosyjskich dziennikarek.

Koszmarne nagranie

Na koszmarnym nagraniu można zobaczyć rosyjskiego żołnierza, który odniósł śmiertelne rany w trakcie wojny, wytoczonej przez Rosję Ukrainie. Przy jego łóżku pojawili się artyści, którzy wychwalają wojnę poprzez śpiew sowieckich pieśni patriotycznych. "Tak teraz celebruje się pochówki żołnierzy" - napisał o nagraniu rosyjski dziennikarz, który opuścił Rosję.

Nagranie zamieściła w mediach społecznościowych Ksenia Łarina, opozycyjna dziennikarka. Na nagraniu pojawia się nieznana z imienia i nazwiska śpiewaczka, a także muzyk i aktor Dmitrij Piewcow. Ten ostatni zasiada w Dumie Państwowej, gdzie został wybrany na deputowanego w ubiegłym roku.

Łarina wskazuje, że koszmarne nagranie odchodzącego żołnierza nie znalazło się na profilu Piewcowa. Dziennikarka wyraziła nadzieję, że jest to przejaw odczuwanego przez niego wstydu. Dodaje, że całe nagranie ma tylko jeden cel, jakim jest propaganda i pokazanie, jak dzielni rosyjscy żołnierze walczą o zwycięstwo w Donbasie.

Przed tygodniem strona ukraińska poinformowała o tym, że od początku działań wojennych Rosja straciła 31,5 tysięcy żołnierzy. Tylko w ciągu doby poprzedzającej wydanie komunikatu, straty w ludziach w armii rosyjskiej wyniosły 140 osób. Część ekspertów wskazuje, że do końca roku (jeśli nadal będzie trwała walka) Rosja straci pół miliona żołnierzy.

Co sądzicie o nagraniu?

To też może cię zainteresować: Rzecznik Kremla wyjawił, co jest prawdziwym celem inwazji Rosji na Ukrainę. Wiele osób będzie zaskoczonych słowami Dmitrija Pieskowa. Co się dzieje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sezon weselny jest już w pełni. Ile goście powinni włożyć do koperty w ramach prezentu dla młodej pary

O tym się mówi: Drożyzna w Polsce szaleje coraz bardziej. Sytuacja finansowa Polaków pogarsza się coraz bardziej. Wkrótce czeka nas inflacja na poziomie 20 procent