W ostatnich latach koperta z gotówka jest najbardziej oczekiwanym prezentem ponieważ umożliwia zakup tych rzeczy, które naprawdę się podobają lub spełnić inne marzenia, na przykład o podróży.

Portal „Gazeta Pomorska” podaje, ile zazwyczaj dają goście młodej parze w ramach prezentu. Oczywiście nie są to niskie kwoty.

Kryteria

Oczywiście prezent zależy w dużej mierze od stopnia pokrewieństwa czy zażyłości. Więcej do koperty zazwyczaj wkładają bliscy pary, a mniej znajomi czy dalsza rodzina.

Zastanawiając się nad tym ile powinno się dać w prezencie, trzeba też wziąć uwagę koszty jakie ponoszą młodzi małżonkowie przy organizacji ślubu i wesela. Warto więc wcześniej sprawdzić w jakim lokalu odbywa się impreza i ile trzeba zapłacić za jednego gościa. Przyjęło się, że minimalną kwotą powinno być wyrównanie poniesionych kosztów.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Konkretne sumy

Średnią kwotą w ostatnim czasie jest około 500 złotych. Nieco więcej daje rodzeństwo bo według szacunków jest to około 700 złotych.

W sytuacji dziadków, dużo zależy od sytuacji finansowej. Podaje się, że prezent ma wartość od 500 do nawet 2000 tysięcy złotych.

Rodzice bardzo często dokładają się do kosztów wesela dlatego do koperty idzie zazwyczaj nic lub nieco mniej. W przeciwnym razie powinno to być minimum tysiąc. Od rodziców chrzestnych oczekuje się podobnej sumy.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Andrzej Duda nie ma wątpliwości. Polska musi zrobić wszystko, aby w polskich miastach nie powtórzyła się historia z ukraińskiej Buczy

Jak informował portal „życie.news”: Sezon na wiosenne warzywa w pełni. Wiadomo, jak sprawić, aby pomidory w naszym ogrodzie rosły dorodne i soczyste. Ważna jest stała obserwacja sadzonek

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Mariola i Hubert z „Sanatorium miłości” są w sobie bezgranicznie zakochani. Ich koleżanka wyznała prawdę na temat uczucia bohaterów programu

Sprawdź również ten artykuł: Zachodnie media przekonują, że znalazł się dowód na poważną chorobą Putina. Do sieci trafiło najnowsze nagranie z prezydentem Rosji. O co chodzi