Jak podaje portal "Super Express", we wtorek 7 czerwca rosyjska Duma przyjęła projekt ustawy, na mocy którego powołana do życia nowa organizacja patriotyczna. Jej adresatami mają być młodzież i dzieci. Póki co, nie wiadomo, czy przystąpienie do "Wielkiej Zmiany" będzie miało charakter dobrowolny, czy też zostanie on narzucony. Wiadomo, że będą mogły do niego dołączyć dzieci w wieku 6. lat.

Nowa patriotyczna młodzieżówka w Rosji

Władimir Putin zdecydował się sięgnąć po rozwiązania znane z okresu ZSRR. 19 maja 1922 roku doszło do założenia Wszechzwiązkowej Organizacji Pionierska imienia W. I. Lenina. Początkowo przynależność do niej miała charakter dobrowolny, jednak dość szybko zmieniono ją na obowiązkową. Dołączyć do niej musiały dzieci już od 9. roku życia.

Władimir Putin / YouTube: AFP Deutschland
Władimir Putin / YouTube: AFP Deutschland
Władimir Putin / YouTube: AFP Deutschland

Prezydent Rosji zdecydował się pójść o krok dalej i do nowej organizacji przyjmować już 6-latków. Z informacji przekazanych przez portal "Meduza" wynika, że we wtorek 7 czerwca rosyjska Duma zdecydowała o powołaniu podobnej organizacji, której zadaniem będzie wychowywanie młodych ludzi w zgodzie z "właściwym duchem patriotyzmu".

Nowa organizacja ma funkcjonować w każdym mieście, miateczku i wsi. Mają mieć do niej dostęp uczniowie w każdej placówce edukacyjnej. "Wielka Zmiana", jak ma się nazywać organizacja, może przyciągnąć nawet 20 mln rosyjskich dzieci.

Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl
Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl
Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl

Powołanie organizacji ma stanowić alternatywę dla tego, co niesie za sobą "zgniły zachód". Działalność w "Wielkiem Zmianie" ma pomóc młodym ludziom nie popaść w uzależnienia od Internetu.

Co sądzicie o ruchu Władimira Putina?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński ostro o moralności naszego sąsiada. Prezes PiS wypomniał Niemcom dawne czyny sprzed kilkudziesięciu lat. To się im nie spodoba

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ostatnie słowa Ojca Pio stały się kluczem do instrukcji zbawienia. Co powiedział odchodząc

O tym się mówi: Dzisiaj niespokojna pogoda w całym kraju. IMGW wydał ostrzeżenia zapowiadając burze z gradem. Co jeszcze znalazło się w prognozie na czwartek