Jak podaje portal "Wirtualna Polska", w mediach katolickich coraz częściej spekuluje się, że papież Franciszek może pójść w ślady swojego poprzednika i abdykować. Nie jest tajemnicą, że 85-letni biskup Rzymu ma od miesiąca spore problemy w poruszaniu się, co zmusza go do korzystania z wózka inwalidzkiego. Oliwy do ognia plotek dolał fakt, że Ojciec Święty planuje wizytę L'Aquilli.

Czy papież Franciszek abdykuje?

Watykan ogłosił, że papież Franciszek zamierza w sierpniu tego roku udać się do miejscowości L'Aquilli, gdzie ma wziąć udział w "Święcie przebaczenia". W tamtejszej bazylice znajduje się grób papieża Celestyna V. Zasiadający na tronie piotrowym Celestyn V był pierwszym papieżem, który zdecydował się na abdykację.

Papież Franciszek/YouTube @Światowa Dyszka
Papież Franciszek/YouTube @Światowa Dyszka
Papież Franciszek/YouTube @Światowa Dyszka

Wielu obserwatorów zwraca uwagę na fakt, że Benedykt XVI odwiedził bazylikę w L'Aquilli na cztery lata przed tym, jak zdecydował się abdykować. Sceptycy przypominają, że wizyta poprzenika Franciszka miała związek z tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemii, które pochłonęło 308 ludzkich istnień.

Nie bez znaczenia dla plotek o abdykacji Franciszka jest również fakt, że pod koniec maja Ojciec Święty powołał 21 nowych kardynałów. 16 z nich będzie elektorami w trakcie kolejnego konklawe, 5 kolejnych ukończyło już 80. rok życia.

Papież Franciszek/YouTube @Radjo Maryja
Papież Franciszek/YouTube @Radjo Maryja
Papież Franciszek/YouTube @Radjo Maryja

Komentujący nominacje wskazują, że ze 133 hierarchów aż 95 zostało nominowanych przez urzędującego papieża (w tym jego bliscy współpracownicy), co ma zagwarantować, że Franciszek będzie miał "jakikolwiek" wpływ na wybór swojego następcy.

Myślicie, że już niebawem usłyszymy o abdykacji papieża Franciszka?

To też może cię zainteresować: Typowania na następcę Putina już trwają. Ten kandydat budzi niepokój. Jest jedną z najpotężniejszych osób w kraju. Czy zostanie następnym prezydentem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Władimir Putin ostrzega kraje Zachodu. "Wyciągniemy wnioski i wykorzystamy nasze środki niszczenia"

O tym się mówi: Minister Adam Niedzielski podpisał ważne rozporządzenie. Decyzja dotycząca "rejestru ciąż" budzi wiele emocji