Jak podaje portal "Interia", Władimir Putin przestrzegł kraje Zachodu przed dostarczaniem Ukraińcom broni dalekiego zasięgu. Dyktator zagroził, że jeśli dojdzie do takiej sytuacji, Rosja zmuszona będzie odpowiedzieć na ten krok. Poznajcie szczegóły!

Władimir Putin przestrzega kraje Zachodu

Na antenie rosyjskiej telewizji Władimir Putin zapowiedział podjęcie przez Federację Rosyjską odpowiednich kroków, jeśli Zachód zdecyduje się dostarczyć Ukrainie rakiety dalekiego zasięgu. Dyktator zapowiedział, że jeśli do tego dojdzie, Rosja uderzy w cele, których do tej pory nie stanowiły celów prowadzonych działań.

Putin zapowiedział wykorzystanie dostępnych mu środków niszczenia. W trakcie swojej wypowiedzi, Władimir Putin stwierdził, że rosyjska armia zniszczyła już przekazane Ukraińcom czołgi, a rosyjska obrona przeciwlotnicza niszczy ogromne ilości dronów bojowych.

Wybuchu w Kijowie/Twitter @osinttv
Wybuchu w Kijowie/Twitter @osinttv
Wybuchu w Kijowie/Twitter @osinttv

Strona rosyjska o ostrzale Kijowa

Rosyjskie ministerstwo obrony zabrało głos w sprawie przeprowadzonego w ostatnio ataku rakietowego na Kijów. Resort miał informować, że w trakcie ostrzału zniszczeniu miały ulec czołgi, jakie miały trafić w ręcej Ukraińców od wspierających ją krajów.

W niedzielę 5 maja w godzinach porannych w Kijowie doszło do eksplozji w dzielnicach Darnycki i Dniprowski. Rakiety, które spadły na stolicę Ukrainy miały zostać wystrzelone z bombowców TU-95.

Ukraińskim siłom udało się strącić jeden z wystrzelonych w kierunku stolicy pocisków manewrujących. Serhij Łeszczenko, przedstawiciel ukraińskich kolei państwowych przekazał informacje, że przeciwnik ostrzelał infrastrukturę kolejową. Na skutek ataku miała ucierpieć jedna osoba.

Jak oceniacie zapowiedzi Władimira Putina?

To też może cię zainteresować: Filip Chajzer nie ma dobrej passy w ostatnich dniach. Na jaw wychodzą szczegóły jego znajomości z nową partnerką. Miał ją znać od kilkunastu miesięcy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Piotr Kraśko z celną ripostą do Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarz w „Faktach” wytknął politykowi jego własne słowa z przemówienia. To ostra szpila

O tym się mówi: Wyjątkowe znalezisko odkryte w trakcie remontu zabytkowego kościoła. Archeolodzy są przekonani, że jest absolutnie unikatowe na skalę całego kraju