W piątek, 3 czerwca w centrum biznesowym w zachodniej Moskwie rozgorzał pożar, w którym utknęło dwadzieścia osób, z których jedenaście osób odniosło rany.

Dramat w zachodniej Moskwie

Nagranie naocznego świadka ujawnione w mediach społecznościowych przedstawiło płomienie pożerające Setun Plaza w okolicy obwodnicy Moskwy (MKAD), gości ewakuujących się z 10-piętrowego obiektu i strażaków zmagających się z pożarem.

Obserwatorzy zakomunikowali państwowym mediom, że w trakcie ewakuacji wyczuli intensywny zapach, palących się przewodów. Rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych oświadczyło, że 125 osób zostało ewakuowanych, a pożar został ujarzmiony, ale trwają poszukiwania osób, które do tej pory są uwięzione w środku.

Media państwowe przekazały, że na najwyższych piętrach centrum biznesowego mogło utknąć 20 osób. Kanał Baza Telegram, który być może ma związek z rosyjskimi służbami bezpieczeństwa, podał liczbę uszkodzeń ciała na 11, w tym co najmniej jeden w stanie krytycznym.

Władze twierdzą, że pożar został wywołany zwarciem spowodowanym nieprawidłową instalacją oświetleniową na elewacji budynku.

Incydentalne pożary są nagminne w Rosji ze względu na niezobowiązujące standardy bezpieczeństwa i zniszczoną infrastrukturę.

O tym się mówi: Smutne wieści płyną od wdowy po Wiesławie Gołasie. Opadła z sił i musiała prosić o pomoc. O co chodzi

Nie przegap tego: To będzie rozwód dekady! Kasia Cichopek i Marcin Hakiel spotkają się na sali sądowej. Aktorka zmieniła prawnika. Czy polubowne ustalenia pójdą w kosz