Sprawa sądowa wytoczona przez Johnny'ego Deepa Amber Heard szybko zyskał miano procesu dekady. Przez półtora miesiąca światowa opinia publiczna obserwowała rozprawy, w trakcie których obie strony przerzucały się oskarżeniami. Po naradzie, ława przysięgłych wydała wreszcie wyrok. Kto został przez nich uznany za winnego?

Publiczne pranie brudów

Johnny Deep wytoczył swojej byłej żonie proces, oskarżając ją o zniesławienie. Wszystko w związku z felietonem Amber Heard, w którym oskarżyła swojego byłego partnera o stosowanie wobec niej przemocy. W tekście, co prawda ani raz nie padło nazwisko Deepa, ale i tak oskarżenie odbiło się na jego karierze.

Johnny Deep, Amber Heard/YouTube @Law&Crime Network
Johnny Deep, Amber Heard/YouTube @Law&Crime Network
Johnny Deep, Amber Heard/YouTube @Law&Crime Network

Stracił między innymi rolę w kolejnym filmie z cyklu "Fantastyczne zwierzęta", a także w "Piratach z Karaibów". Johnny Deep zdecydował się walczyć o swoje dobre imie przed sądem. Rozprawa była transmitowana przez media na całym świecie, a każdy kolejny dzień wyciągał na światło dzienne coraz więcej brudów ze związku aktora z Amber Heard.

Po trwającym przez półtora miesiąca procesie, ława przysięgłych ogłosiła werdykt. Został on przedstawiony w środę 1 czerwca. Zdaniem ławników Amber Heard jest winna zniesławienia Johnny'ego Deepa. W ramach zadośćuczynienia aktorka znana między innymi z filmu "Aquamen" musi zapłacić 15 milionów dolarów na rzecz swojego byłego partnera.

W trakcie ogłoszenia wyroku, na sali pojawiła się jedynie Amber Heard. Johnny Deep nie stawił się na sali rozpraw. Oboje byli małżonkowie po wroku wydali oficjalne oświadczenia. Amber Heard stwierdziła, że taki wyrok odebrał jej prawo do wolności słowa, a także cofnęła kobiety okilka lat. Johnny Deep z kolei podziękował za przywrócenie go do życia.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Rosjanie zagłosowali w wyborach Miss Krymu 2022. Ukraińcy nie kryją oburzenia organizacją konkursu i wyborem zwyciężczyni. Czy to naprawdę piękność

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Polska liderem listy państw negatywnie nastawionych do Rosji. Kto jeszcze negatywnie odbiera Władimira Putina, a kto sprzyja jego krajowi

O tym się mówi: Coraz bardziej będziemy odczuwać kryzys energetyczny. Szykują się podwyżki cen